Polski RAP Solar vs Białas WBW 2009 - jak kiedyś wyglądał freestyle?

Solar vs Białas WBW 2009 - jak kiedyś wyglądał freestyle?

Marcin Nowak Marcin Nowak, 08:43:22, 26 wrzesień '17r.


Kiedyś freestyle wyglądał właśnie tak...

W 2009 roku wolnostylowe nawijki wyglądały kompletnie inaczej. Przede wszystkim nie było (lub było w minimalnym stopniu) zjawiska grind-time'u, czyli przygotowanych wersów przed walką. Sami widzicie nawet w tej walce, że obaj raperzy trzymają się kurczowo tego tematu, jaki został im podany na daną rundę. Rap jakby był wtedy "bardziej hip-hopowy", więcej zajawki było słychać na mikrofonach, a klimat imprez zapewnie Ci starsi słuchacze wspominają bardzo dobrze. Chociaż mówi się, że teraz WBW przeżywa drugą młodość. Pomimo zmian w rapowaniu na wolno, polski freestyle dalej cieszy się ogromną popularnością.

Warto też zauważyć, że kiedyś ktoś, kto umiał rapować do sytuacji i z sensem, był uważany za kogoś naprawdę wyjątkowego. Mało było freestyle'owców w Polsce i ta umiejętność potrafiła zrobić dobre show na hip-hopowych imprezach. Obecnie mamy wręcz zalew "raperów" - i tych na wolno, i tych w kawałkach.

W 2017 roku obaj panowie wydadzą swoje odzielne solówki. Na dzień dzisiejszy Białas jest już po wydaniu Polonu, a Solar właśnie zaczął promocję Solo pod kontrolo. Ich wytwórnia SB Maffija Label rozwinęła się na taką skalę, jakiej sami nie przewidzieli. Udało się im spełnić swoje marzenia. O ich twórczości można powiedzieć wiele dobrego oraz wiele złego, ale trzeba przyznać - panowie poszli po swoje.

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów