Inne B-BOY MENNO ZWYCIĘZCĄ BREAKDANCE’OWYCH ZAWODÓW RED BULL BC ONE

B-BOY MENNO ZWYCIĘZCĄ BREAKDANCE’OWYCH ZAWODÓW RED BULL BC ONE

Marcin Nowak Marcin Nowak, 13:26:24, 06 listopad '17r.

4 listopada w Amsterdamie odbył się Światowy Finał Red Bull BC One – najbardziej prestiżowe na świecie zawody breakingowe w rywalizacji 1 na 1. 

Wygrał je reprezentant gospodarzy Menno, który w ostatniej, niezwykle emocjonującej bitwie finału pokonał b-boya Winga z Korei Południowej. Powtórkę zawodów z polskim komentarzem można obejrzeć na bezpłatnej platformie Red Bull TV pod adresem
redbull.tv/bcone2017polish.

Za nami finał 14. edycji zawodów Red Bull BC One. Trzydniowe święto kultury hip-hopowej w sobotę zostało zwieńczone emocjonującym show. W imprezie, która odbywała się w Westergasfabriek w Amsterdamie, zwyciężył holenderski tancerz Menno. 28-latek przyznał, że do zawodów przygotowywał się bardzo intensywnie. – Przez całe życie nie byłem w tak dobrej kondycji jak teraz – wspominał.

W finale zaprezentowało się w sumie 15 b-boys i jedna b-girl z dziewięciu krajów. Menno w drodze do ostatniej bitwy z Wingiem pokonał Ratina z Brazylii, Killa z Korei Południowej i Shigekixa z Japonii.

Trenowałem jak zwierzę. Wykorzystywałem na trening każdą możliwą chwilę – mówił po zwycięstwie w wielkim finale Menno. Ciężka praca się opłaciła, bo z grona szesnastu najlepszych tancerzy świata, którzy wzięli udział w ostatecznej rozgrywce Red Bull BC One, to on (po raz drugi w karierze) zachwycił jurorów najbardziej.

Komentujący finał na żywo na Red Bull TV polscy b-boye – Thomaz i Yarko – podkreślali z kolei, że Red Bull BC One to impreza dla tancerzy i zajawkowiczów, ale jednocześnie jeden z tych nielicznych eventów, gdzie dosłownie każdy może znaleźć coś dla siebie. – To swego rodzaju pigułka, gdzie każdy, kto choć trochę utożsamia się z kulturą hip-hop, tańcem oraz szeroko pojętą sztuką, na pewno się odnajdzie i przeżyje coś niesamowitego – podkreślał Tomasz „Thomaz” Domański.

Tegoroczna edycja była przełomowa między innymi dlatego, że w gronie finalistów po raz pierwszy znalazła się kobieta (Japonka Ayumi), a także najmłodszy w historii rywalizacji w Red Bull BC One 15-letni Shigekix.

Światowy Finał Red Bull BC One po raz pierwszy w historii transmitowany był z polskim komentarzem za pośrednictwem platformy Red Bull TV (www.redbull.tv). Powtórkę można obejrzeć pod adresem: redbull.tv/bcone2017polish.


Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów