Polski RAP Podsumowanie grudnia 2017.

Podsumowanie grudnia 2017.

Podsumowanie grudnia 2017

Święta, święta i po świętach, a więc czas na podsumowanie grudnia. W tym miesiącu ciężko było kogokolwiek wyróżnić jeśli chodzi o płyty, ponieważ jak wiadomo na święta wszystkie listy sprzedaży podbiają kolędy. Zacznijmy jednak od singli.

Wśród nich jako pierwszy chciałem wyróżnić utwór OSTR " Słuch". Kawałek ten zapowiada kolejny album rapera, który ma zostać wydany w lutym 2018 roku. Piosenka "Słuch" została wydana 14 grudnia i od tamtego czasu jest w zakładce "na czasie". Obecnie ma 2.1mln odsłon na YouTubie.

Niemałe zamiesznie w grudniu zrobił również Szpaku. Zawodnik BOR wypuścił w tym miesiącu, aż trzy numery. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na piosenkę "Muk" oraz "Król Lew". Nie są to może jego najlepsze numery,ale stoją na wysokim poziomie.

Słowa uznania należą się również dla BRO, który wrzucił na YT piosenkę "Fake yeezy". Utwór sam w sobie nie jest mocno porywający. Jednakże akcja artysty robi wrażenie i trzeba oddać mu za nią szacunek. Nie będąc może najlepszym raperem potrafii jednak zachwycić słuchaczy promowanymi wartościami. Trzeba przyznać, że była to jedna z lepszych promocji w tym roku.

Z pozostałych singli chcę wyróżnić: Siles "Pretensje", VNM/B.Melo "DUMA" ft.Gedz, Kacper HTA feat Bezczel "Skomplikowane", Rest Dix37 x Dudek P56 "MOGŁEM". Szczerze polecam przesłuchać.

PŁYTY w tym miesiącu stały na równym poziomie. Nie chcę się za bardzo rozpisywać o tym kto co i jak, bo prawie wszędzie musiałbym pisać to samo. Jednak chciałbym wyróżnić płytę Deys " Tape of ninja".  Szczerze nigdy nie byłem jego fanem.  Natomiast po przesłuchaniu płyty muszę powiedzieć, że jest widoczny u niego progres.
Moim zdaniem jedną z lepszych płyt tego roku, a na pewno tego miesiąca jest płyta, TE-TRIS & SOSPECIAL "SPECIALITE" .Szczególnie zwraca uwagę kawalek z Biszem "Czerwień biel".

Warto wspomnieć również o: Wena "Nie pamięć", Pokahontaz "RESET", Chada "Recydywista", OER "Definicja brzmienia", Filipek "Gra na emocjach".
Myślę, że to wszyskie bardziej wyróżniające się kawałki oraz krążki z tego miesiąca. Całkiem możliwe, że o czymś zapomniałem, ale jakbym miał o każdym coś pisać to zajęło by to zbyt dużo czasu, a ponad to nikt by nie chciał tego czytać.

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów