Polski RAP NOON wraca po 10 latach z nowym materiałem!

NOON wraca po 10 latach z nowym materiałem!

Marcin Nowak Marcin Nowak, 10:39:38, 21 marzec '18r.


Jeden z najlepszych producentów w kraju, NOON, po 10 latach wraca z nową płytą!

Jak sam mówi NOON, ALGORYTM wyłonił się z setek notatek spisanych na brudno. To skompilowany dziennik, który nie został oparty na sprawdzonych rozwiązaniach, a na szczątkach kompozycji powstałych w 2010 roku. Melodie lub pomysły niczym wskazówki nie dawały mu spokoju przez lata. Były jak równania, które musiał rozwiązać wyłącznie w oparciu o intuicję. 

ALGORYTM domyka trylogię, której niepozorny początek dały EP Pewne sekwencje, a wyraźnym zwrotem w nieznane był album Dziwne dźwięki i niepojęte czyny. Wieloletnia praca nad własnym stylem okazała się praktyczną medytacją, a co najważniejsze -- akceptacją niedoskonałości. 

Teledysk do utworu „RIAN” promującego album „ALGORYTM” to prawie 8 minutowy kolaż archiwalnych zdjęć oraz współczesnych nagrań video. Około 100 000 zdjęć pochodzących z: archiwum Grażyny Rutowskiej, Muzeum Warszawy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz zbiorów Cornell University (autor John W. Reps) zostało poddane selekcji, edycji i korekcji tak aby powstała spójna opowieść o istniejącym i nieistniejącym mieście. Materiał video powstał w konwencji fotografi ulicznej, stworzenie każdego ujęcia trwało maksymalnie kilkanaście sekund. Użycie obiektywów z lat 70-tych pogłębia efekt bezczasu. Warszawa zniszczona doszczętnie przez wojska niemieckie podczas II Wojny Światowej oraz okupacji przeżyła rzeź cywilów, powstańców, bombardowania, grabież mienia i zabytków. Mimo wszystko została odbudowana podczas kolejnej okupacji, tym razem sowieckiej. Po odzyskaniu przez Polskę suwerenności w 1989 trafiła na okres „dzikiego kapitalizmu”, co odbiło się głównie na architekturze, tego aktualnie niesamowicie różnorodnego miasta. Wyjątkowo trudna lecz bogata historia Warszawy jest widoczna na każdym kroku, a niesamowita energia przywodzi na myśl ducha dawnej świetności.

#TAGI

#NOON

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów