Polski RAP Jetlagz headlinerem koncertowym Record Store Day Warsaw 2018

Jetlagz headlinerem koncertowym Record Store Day Warsaw 2018

Marcin Nowak Marcin Nowak, 11:06:28, 21 marzec '18r.

Jetlagz headlinerem koncertowym Record Store Day Warsaw 2018

 

Międzynarodowe święto niezależnych sklepów płytowych i kultury winylowej, czyli Record Store Day już za miesiąc. W Warszawie będziemy to wydarzenie celebrować przez cały weekend 21 i 22 kwietnia, w centrum kulturalnym Mała Warszawa (dawna Fabryka Trzciny).

 

Od godziny 11:00 będą tu miały miejsce targi muzyczne z szeroką ofertą ponad 40 wystawców z całej Polski i z zagranicy. W programie wydarzenia znajdują się również showcasy i dj-sety, projekcje filmowe, spotkania i panele dyskusyjne oraz wystawa ponad 60 wyjątkowych okładek płyt. Ich autorami są Rosław Szaybo i Stanisław Zagórski - polscy graficy światowej sławy, którzy tworzyli okładki m.in. dla: Janis Joplin, Boba Marleya, Judas Priest, The Clash, Arethy Franklin czy Milesa Davisa.

Wydarzeniami towarzyszącymi Record Store Day Warsaw będą wieczorne koncerty. W sobotę wystąpią Kosi i Łajzol z legendarnego JWP ze swoim nowym projektem Jetlagz, w niedzielę usłyszymy jazzowe odkrycie z Londynu – zespół Collocutor.

Premierowy koncert Jetlagz  w stolicy

DuetJetlagz tworzą Kosi i Łajzol z kultowego składu JWP/BC. Ich świeże i pozbawione kompleksów spojrzenie na muzykę zaowocowało konceptualnym albumem "Warsaw SK8 Of Mind", który na sklepowe półki trafił 1 grudnia.

"WSK8OFMND" przełamuje nie tylko muzyczne, ale również pokoleniowe granice, odważnie czerpiąc z dobrodziejstw newschoolowej elektroniki i nie tracąc przy tym, ani hiphopowego pazura ani przebojowego potencjału znanego z projektówJWP Crew.  

Na płycie znalazło się 15 premierowych utworów, gdzie gościnne wystąpili m.in. Siwers, Żabson oraz Leh. Całość skreczami dopełnił niezawodny DJ Falcon1. W sobotę 21 kwietnia
w Małej Warszawie Jetlagz zagrają swój materiał po raz pierwszy w stolicy.

Single promujące LP:

Roppongi Boys --> http://bit.ly/2jeV526
Jetlag --> http://bit.ly/2ES0Lns
Bezsens feat. Żabson --> http://bit.ly/2DgPY67

Po koncercie oficjalne afterparty, na którym zagrają Dj Kebs i Falcon1!

Wejście: 21:00 // Start koncertu: 22:30 // Afterparty: 23:30

FB: https://www.facebook.com/events/182372795713292/

Świeży brytyjski jazz na RSDW

Collocutor jest obecnie jednym z najbardziej elektryzujących jazzowych zespołów. Ich ostatnia płyta „The Search” wyprzedała się w ciągu miesiąca od premiery. To jeden z tych zespołów, dzięki którym jazz wraca do szerokiej publiczności. Odważnie czerpiąc z różnych stylów muzycznych, przestaje być kojarzony z niedostępną muzyką dla elit. Będzie się można o tym przekonać 22 kwietnia (niedziela) wieczorem w Małej Warszawie.

Brytyjska formacja łączy elektro–akustyczną estetykę ery jazzu modalnego Milesa Davisa
z globalnymi wpływami, głównie muzyki z Indii i Afrobeatu. To minimalizm przesiąknięty hipnotyzującym groovem, w stylu takich tuzów jak Sun Ra, Yussef Lateef czy Steve Reich.

Na koncertach Collocutor publiczność jest jak w transie, poruszając się w takt rytmicznych kompozycji liderki zespołu i saksofonistki Tamar Osborn. Kolektyw cieszy się również dużym uznaniem mediów i branży muzycznej, a wytwórnia On The Corner w której wydaje, została uznana przez Gillesa Petersona (BBC 6 , Worldwide FM) za label roku 2017.

“I really like Collocutor, they have that feeling” – Mulatu Astatke

“Sharp like a razor smart like a tailor” – Jon More (Coldcut/Ninja Tune)

“Killer” – Gilles Peterson (BBC 6, Worldwide FM)

 “Intriguing exploratory stuff” – KEXP Seattle

Single live:

Everywhere: http://bit.ly/2DBzZPw

Arrival: http://bit.ly/2tYebxF

Disappearance: http://bit.ly/2u0uMRE

 

Wejście: 19:30

Adrian Magrys (Lanquidity Rec.) DJ set

Collocutor: 20:30

FB: https://www.facebook.com/events/354178221766780/

-----------------------------------------------------------------------------------

Record Store Day Warsaw 2018

21-22 kwietnia

Mała Warszawa, ul. Otwocka 14

Więcej informacji: FB Record Store Day Warsaw 2018

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów