Taniec Niezwykła historia bboya Victora Montalvo

Niezwykła historia bboya Victora Montalvo

Marcin Nowak Marcin Nowak, 14:44:58, 29 marzec '18r.

FILM DOKUMENTALNY W POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ DOSTĘPNY NA RED BULL TV.

Udział w światowych finałach zawodów Red Bull BC One to dla wielu spełnienie marzeń. Dla Victora Montalvo sam udział nie wystarczył. Victor chciał wygrać i udało mu się to osiągnąć po tym, jak trzeci raz zakwalifikował się do finału. Zanim zobaczycie go podczas polskiego finału w Krakowie, jego historię możecie prześledzić w filmie „Remember the Name: Victor” dostępnym na www.redbull.tv/victor.

Victor Montalvo zwyciężył w zawodach Red Bull BC One w 2015 roku. Wcześniej dwukrotnie próbował swoich sił w światowych finałach. Jego droga do sukcesu nie była jednak prosta. Victor pochodzi z biednej, wielodzietnej rodziny emigrantów z Ameryki Południowej, którzy osiedli się w niewielkim mieście Kissimmee na Florydzie. Nauka breakdance’u była dla niego szansą, której nie zamierzał zmarnować. „Bez breakdance'u pewnie na zawsze pozostałbym w Kissimmee. Paląc i pijąc, nie robiąc nic w życiu” – mówi w filmie „Remember the Name: Victor”.

Victora pod swoje skrzydła wziął Mex One, który jako pierwszy dostrzegł jego talent. „W wieku 20 lat Victor miał to, na co większość tancerzy musi pracować 15-20 lat” – mówił w filmie mentor tancerza. A wiedział co mówi. Mex One był absolutną legendą breakingu, organizował festiwale, promował młode talenty i szerzył kulturę breakdance. Zmarł przedwcześnie we wrześniu 2017 roku w wieku zaledwie 35 lat.

Victor już w młodym wieku zgarnął trofea na największych imprezach na świecie. Dziś jest reprezentantem Red Bull BC One Allstars i pozostaje inspiracją dla wielu bboyów. Na początku kwietnia pojawi się w Krakowie, gdzie będzie gościem Red Bull BC One Cypher Poland. Teraz to on będzie oceniał walczących bboys i bgirls. Zasiądzie w jury zawodów obok Lil Zoo z Maroka i Intacta z Ukrainy.

Victor poprowadzi w Krakowie również warsztaty taneczne. Odbędą się one 7 kwietnia o 11:00 w Szkole Tańca Sempre. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, więc radzimy nie zwlekać z zapisami. Zgłoszenia na warsztaty należy przesyłać na: bconepolandcypher@gmail.com.

Przeczytaj więcej artykułów