Polski RAP Michał Graczyk oskarżony o plagiat bitu z Taconafide - Kryptowaluty

Michał Graczyk oskarżony o plagiat bitu z Taconafide - Kryptowaluty

Marcin Nowak Marcin Nowak, 14:00:00, 13 kwiecień '18r.


Po rozeznaniu przez policję bitową, padło na ten utwór od Meek Milla.


No to ładnie. Michał Graczyk drugim Kubim polskiej rapgry?

Wszystko zaczęło się tuż po opublikowaniu klipu do utworu "Kryptowaluty" duetu Taconafide. Już tam fani wypisywali, że bit został skradziony.

Jednak największy ogień wywiązał się pomiędzy Lankiem a Graczykiem. Pierwszy napisał post na swoim fanpage, w którym wytyka błędy młodemu producentowi.Warto zapoznać się również z komentarzami pod tym postem.

Dodatkowo, ogromnia ilość producentów (Sharky, High Tower, Lil Konon, Sergiusz i wiele by jeszcze wymieniać) również opowiedziała się za tym, że nie jest już to inspiracja, a jawny plagiat.

Sam Michał Graczyk utworzył post na facebooku, w którym obiecuje odeprzeć każdy z argumentów z zarzutów w jego stronę.Jak już zapoznaliście się z tymi materiałami, a dalej nie wiecie czy jest to plagiat czy inspiracja, to możecie się zapoznać jeszcze z poniższym filmem, w którym można zobaczyć jak bardzo mocno usprawnia pracę takie "inspirowanie się".Podsumowując, producent pokroju Michała Graczyka musi jedynie:

a) obsługiwać jakikolwiek DAW
b) umieć kilka wtyczek VST
c) mieć uszy
d) mieć trochę doświadczenia w spisywaniu prac domowych, podobna robota, niby inaczej, ale ten sam wynik

PS. Nie łudźcie się, że Graczyk odpowie na najważniejsze argumenty - akordy i linie melodyczne - gdyż nie jest on muzykiem, tylko "gościem od dłubania w DAWie".

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów