Polski RAP Mielzky ostro o Żabsonie, Otsochodzi, Tede i Wac Toja!

Mielzky ostro o Żabsonie, Otsochodzi, Tede i Wac Toja!

Bożydar Bosak Bożydar Bosak, 08:29:12, 16 kwiecień '18r.


Mielzky w najnowszym singlu ostro punktuje graczy nowej szkoły!

Gruby Mielzky się sprzedał i rzuca ksywkami dla podbicia sprzedaży nadchodzącego materiału. Kpina totalna i z góry pozdrawiamy niektóre portale, które nie do końca zajarzyły jeden ważny fakt, a mianowicie... "Komik z depresją" w wersji preorderowej wyprzedał się na dzień przed opublikowaniem tego singla. 

Gruby Mielzky rzuca ksywkami... no właściwie po co? I tutaj możemy sobie spokojnie powiedzieć o takim zjawisku w rapie - już rzadko spotykanym - jakim jest realtalk. Tak, to prawda. Cały kawałek brzmi jak świetny diss na zasadzie Mielzky kontra reszta newschoolowego świata, ale nie znajdziemy tutaj celnych panczy opartych na jakiś porównaniach czy dwuznaczności (a na pewno nie jest to sedno kawałka)... To wszystko są po prostu fakty. A że brzmi to świetnie, to tylko zasługa tego, że raper ma jaja, aby szczerze wypowiedzieć się na temat twórczości nawet swoich kolegów.

Ten ciekawy zabieg wziął się od Kendricka Lamara, gdyż on w swoim jednym kawałku ("Control" prawdopodobnie) również wspominał w swoich wersach, że rap można robić lepiej. Co prawda, nie są to wygodne linijki dla wymienionych ksywek, ale są do bólu szczere. Chodzi tutaj o pielęgnacje tego, co było w podstawach fundamentalnych powstawania kultury hip-hop, a w tym rapu. A takie linijki jak:

"Chuj mnie co masz na sobie i skąd mogę to podkosić
Dla nas zawsze liczył się człowiek, a nie co kto nosi"

Są sednem tego, czego obecnie brakuje nowej szkole z oldschoolu - szacunku.

Zanim skrytykujesz Mielzkiego za taki zabieg to posłuchaj sobie tego utworu może z jeszcze trzy razy. Wielki props za pokazanie prawdy w sposób dosadny, ale nie przesadny.

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów