Polski RAP Ksiądz-raper na trapach?

Ksiądz-raper na trapach?

Marcin Nowak Marcin Nowak, 13:18:00, 16 kwiecień '18r.


Po dwóch pierwszych płytach księdza Jakub Bartczaka które odbiły się bardzo szerokim echem wykraczającym poza środowiska muzyki chrześcijańskiej czy hiphopowej, ksiądz -raper prezentuje trzecią płytę „Bóg jest działa”.

Płyta zawiera 13 utworów autorstwa ks. Jakuba Bartczaka oraz zaproszonych gości. Celem płyty jest przypomnienie o Bogu tym wszystkim którzy odeszli od niego, z jakichkolwiek ludzkich powodów, bądź się zniechęcili do Kościoła. Jest również zaproszeniem by do Boga wrócić, by mu uwierzyć, a co za tym idzie, zacząć lepiej żyć. Może być również umocnieniem dla tych którzy już ida drogą wiary. 

Płyta jest składową dwóch pozornie wykluczających się pasji: kapłaństwa i rapu. W związku z tym że autorem płyty jest osoba duchowna, czyli trochę z poza tego świata, treść dotyczy przede wszystkim kwestii wiary, Boga i relacji z nim. Bóg jest właściwie uczestnikiem każdej sfery życia więc teksty są bardzo uniwersalne i tematyka bardzo szeroka. Ksiądz Jakub to raper który został księdzem więc mówi do słuchacza językiem ulicy o sprawach wiary. 

Wiara to prosta deklaracja dotycząca sprawy bardzo złożonej i skomplikowanej jaką jest Bóg. Stąd piosenki bardzo wymowne i proste w przekazie: „Bóg jest działa”, „Jeśli nie on”, „Po co to wszystko”. Płyta jest apelem do młodego człowieka aby poszukiwać tego co mądre i wartościowe. Płyta zawiera Historie wiary opowiedzianą rapowym językiem, przypomnienie znanych fragmentów biblijnych: „Przypowieść o celniku i Faryzeuszu”, czy historia Zacheusza. W tekstach pojawiają się również wątki osobistego świadectwa wiary autora księdza oraz wpływu jaki ma wiara na życie codzienne i sposób postrzegania świata.

 

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów