Polski RAP MIASTA, W KTÓRYCH WYSTĄPI QUEBONAFIDE PODCZAS TRASY RED BULL MUSIC PRESENTS

MIASTA, W KTÓRYCH WYSTĄPI QUEBONAFIDE PODCZAS TRASY RED BULL MUSIC PRESENTS

Marcin Nowak Marcin Nowak, 12:12:11, 25 kwiecień '18r.

W poniedziałek zakończyło się głosowanie internautów na miasta, w których Quebonafide wystąpi w ramach trasy Red Bull Music Presents.

Muzyczny autobus z raperem na pokładzie w czerwcu odwiedzi Piotrków Trybunalski, Szczecin, Tarnów, Sosnowiec, Radom, Bydgoszcz i Słupsk. W każdym z nich Quebonafide zagra koncert, na który wstęp będzie bezpłatny.

W czerwcu Quebonafide wyruszy w trasę Red Bull Music Presents. Raper pojawi się na dachu muzycznego autobusu w miastach, które wybrali fani w internetowym głosowaniu. W głosowaniu udział brało dziesięć miast: Toruń, Bydgoszcz, Częstochowa, Słupsk, Radom, Elbląg, Szczecin, Sosnowiec, Tarnów i Piotrków Trybunalski. Siedem z nich będzie gościć u siebie rapera.

Zainteresowanie głosowaniem było ogromne. Podczas dwutygodniowego głosowania oddanych zostało ponad 232 tysięcy głosów! Najwięcej (28086) zdobył Piotrków Trybunalski. Tuż za nim uplasował się Szczecin (28063), a pierwszą trójkę zamyka Tarnów, na który oddano 28061 głosów.

Zażarta walka o głosy trwała do samego końca. Słupsk, który znalazł się na siódmym miejscu i tym samym jako ostatnia dołączyła na mapę trasy, uzyskał tyle samo głosów, co Częstochowa, która zakończyła głosowanie na ósmym miejscu. Zgodnie z Regulaminem głosowania w sytuacji, gdy na koniec głosowania dwa miasta uzyskają taką samą liczbę głosów, dofinalnej siódemki miast dostaje się to, na które ostatni głos został dodany najwcześniej. Tak było w przypadku Słupska. Za sprawą tego ostatniego szczęśliwego głosu, znalazł się on na trasie Red Bull Music Presents: Quebonafide.

Muzyczny autobus gościł już w Słupsku, Szczecinie, Bydgoszczy, Radomiu i Bydgoszczy. Tarnów, Sosnowiec i Piotrków Trybunalski pojawiają się na jego trasie po raz pierwszy. Tym razem nie powiodło się Częstochowie, Elblągowi i Toruniowi.

Gwiazdą tegorocznej odsłony trasy jest Quebonafide. To jeden z najpopularniejszych polskich raperów młodego pokolenia. Jego „Egzotyka” była najlepiej sprzedającym się polskim albumem 2017 roku. Płyta powstawała podczas podróży Quebonafide po świecie, a każdy z utworów opowiada historię związaną z jednym z odwiedzonych przez rapera krajów. To właśnie utwory z tego krążka raper zaprezentuje podczas czerwcowej trasy, której motywem przewodnim są właśnie egzotyczne podróże rapera.

Trasa Red Bull Music Presents: Quebonafide odbędzie się miedzy 3 a 30 czerwca. Daty poszczególnych koncertów zostaną ogłoszone wkrótce.

 

WYNIKI GŁOSOWANIA:

  1. Piotrków Tryb. - 28086 głosów
  2. Szczecin - 28063 głosów
  3. Tarnów  - 28061 głosów
  4. Sosnowiec - 28056 głosów
  5. Radom - 28052 głosów
  6. Bydgoszcz - 28050 głosów
  7. Słupsk - 28044 głosów
  8. Częstochowa - 28044 głosów
  9. Elbląg - 4630 głosów
  10. Toruń - 3100 głosów

 

Więcej informacji na: www.redbullmusic.pl/quebonafide

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów