Teledysk KALI - PIRACI

KALI - PIRACI

Marcin Nowak Marcin Nowak, 13:52:21, 27 kwiecień '18r.


Dzisiaj premiera albumu "V8T" od Kaliego!

V8T” to czternaście nowoczesnych numerów. To podróż na koncert u boku Kaliego, którą można porównać do rozmowy znajomych. Metafory na tym się nie kończą, ponieważ większość z tytułów, powierzchownie skoligowanych z samochodem, odnajduje swoje odbicie na płaszczyźnie egzystencjalnej rapera.

I tak z utworu „Opary” można dowiedzieć się, co czuje przemęczony człowiek „jadący na oparach” energii życiowej, a nagranie „Navi” prowadzi do domu Kaliego będącego obecnie przystankiem na trasie, o którym z kolei traktuje „Pit Stop”.

Po eklektycznym „50/50”, retrospekcyjnym „Gdy Zgaśnie Słońce”, osobistym „Sentymentalnie", koncepcyjnym „Krime Story” oraz ezoterycznej „Chakrze” - Kali po raz pierwszy oddaje do rąk słuchaczy album na czasie, którego zawartość liryczna dotyczy jego obecnej sytuacji życiowej.

V8T” to osobista relacja z pierwszej ręki pozbawiona przesadnego patetyzmu i moralizatorstwa. Jak zawsze u Kaliego całość ubrana jest w dojrzałe teksty, w których nie brakuje osobistych spojrzeń w głąb siebie, szczerej relacji z życia codziennego ale też dosadnych, świadomych własnej pozycji oraz punktujących chore zjawiska na scenie braggów.

Kali w nowoczesnej odsłonie charakteryzuje się ciętym językiem i ekwilibrystycznym flow podanym na wszechobecnym 808. Album wypełniają również wpadające w ucho refreny.

Za produkcję odpowiada debiutant, FLVWLXSS, który trzymając rękę na pulsie aktualnych trendów, przygotował wybuchową muzyczną mieszankę. Na płycie w symbiozie obok siebie współgrają koncertowe bangery, rozmyte, chilllujące cloudy, jak i rozpalające obecnie klubowe parkiety afro trapy.

Gościnnie na „V8T” pojawił się jedynie Paluch.

#TAGI

#Kali

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów