Polski RAP Tede: Rap w latach 90. był chujowy.

Tede: Rap w latach 90. był chujowy.

Marcin Nowak Marcin Nowak, 12:37:57, 01 maj '18r.

Tede mówi o różnicy poziomu rapu na przestrzeni lat.

W wywiadzie Jacka Adamkiewicza z warszawskim raperem zostało poruszone wiele tematów. Jednym z ciekawszych jest stosunek Tedego do rapu sprzed lat:

"Przepraszam bardzo, jeżeli kogoś urażę, ale rap w latach 90. był chujowy. Dziękuję, pozdrawiam"

Wielu starszych fanów by się od razu oburzyło za takie słowa, ale pamiętajmy, że mówi to TDF, czyli ponad 20-letni weteran polskiej sceny rapu, który na własnej skórze doświadczył wszystkich przemian oraz old, true i newschooli przeróżnego typu. Raper dalej kontynuuje:

"Pokażcie mi zajebiste zwrotki, technicznie finezyjne wyrazy, stary, wykorzystaliśmy wszystkie czasowniki jakie były, a wszyskie "lego, kolego" to było wtedy. Stary, to było chujowe. Rap dziś jest zajebisty, ponieważ są wysublimowane sekwencje wyrazów, przewrotne metafory, tam coś się wydarza, bo musisz zaistnieć na tle pięciu innych cymbałów."

Warszawski raper oczywiście uznaje, że kilka płyt było przełomowych dla rozwoju rapu w naszym kraju, po których ogólny poziom rapowania podnosił się nieodwracalnie.

"Parę płyt, które wyszły, są kamieniami milowymi polskiego rapu, ale chłopie, ten rap jest lepszy niż tamten. Może masz wspomnienia, szanuję to, ale moim zdaniem rap był chujowszy niż jest teraz."

Trzeba przyznać, że Tede w pełni ma rację. Poziom diametralnie się zmienił, jakby oceniać to obiektywnie, to flow, liryka oraz same podkłady poszły w górę i faktycznie więcej się po prostu dzieje. Dodatkowo, raper wypowiedział się również na temat bycia prawdziwym w rapie.

"Możemy sobie odpierdalać w tym rapie wszystko, ale są rzeczy podstawowe - sami sobie piszemy teksty i piszemy o tym, co jest naprawdę. To jest tak żenujące jak słucham jakiegoś gościa, który rucha dupy, a potem wrzuca zdjęcie ze swoją dupą. Albo on ją wali w chuja i jest chujem, albo mnie wali w chuja, że mam wierzyć w to, że jest taki jebaka."

Można pod to podciągnąć wiele ksywek z tego pokolenia raperów przedziału wiekowego 16-24, ale pozostawimy to w domyśle. Założyciel WJ celnie i bez ogródek komentuje sytuacje w rapie, warto obejrzeć całość wywiadu.

Oto cały wywiad z TDF-em, który przeprowadził Jacek Adamkiewicz:

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów