Polski RAP Znamy zwycięzce bitew freestyle'owych Redbull Kontrowersy!

Znamy zwycięzce bitew freestyle'owych Redbull Kontrowersy!

Marcin Nowak Marcin Nowak, 12:03:46, 04 czerwiec '18r.

WAWRZYN WYGRYWA FINAŁ BITEW FREESTYLE’OWYCH RED BULL KONTROWERSY

 

Czterech MCs: Toczek, Bober, Ryba i Wawrzyn zmierzyło się w Gdyni podczas finału zawodów freestyle’owych Red Bull KontroWersy. Ich orężem były rymy, które na tym poziomie musiały wyróżniać się oryginalnością. Tym bardziej, że oceniali je Te-Tris, Radek Szyszko i zeszłoroczny mistrz – Radzias.

 

Najczęściej padającym wersem podczas całych zawodów Red Bull KontroWersy były słowa „To jest proste”, ale droga do zwycięstwa, wcale prosta nie była. Aby dostać się do finału Toczek, Bober, Ryba i Wawrzyn musieli najpierw przejść eliminacje on-line, a następnie zmierzyć się w bitwach eliminacyjnych w Krakowie, Warszawie i w Gdyni.

 

Ostateczne starcie MCs również zagościło nad Bałtykiem, podczas Delfinaliów. Na tym etapie musieli oni wykazać się pomysłowością skojarzeń oraz ubieraniem ich w barwne słowa i spójne wersy. Nie zabrakło im również charakterystycznej dla tego typu walk kąśliwości, która spotykała się z ożywioną reakcją publiczności. Sztuka ta najlepiej wychodziła Wawrzynowi.

 

„Wawrzyn wykazał się bardzo dobrym poziomem freestyle’u, błyskotliwym i szybkim kojarzeniem, dużą ilością punchlines oraz solidnym rapowaniem, ale muszę przyznać, skrzętnie wykorzystał element zaskoczenia. Myślałem, że najmocniejszym zawodnikiem będzie Bober. To on według mnie najbardziej wyróżnił się podczas eliminacji.” – komentuje finał Te-Tris – i podkreśla „Finał jest jednak trochę innym światem, ponieważ odbywa się na dużej scenie, zawodnicy mają mało czasu, więc muszą wykazać się innymi umiejętnościami niż w trakcie eliminacji. I tutaj Wawrzyn poradził sobie najlepiej.”

 

Sam zwycięzca nie krył zadowolenia - „Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem wziąć udział w Red Bull KontroWersy i udało mi się wygrać. Szczególnie, że było tu wielu bardzo dobrych zawodników, w sumie cała polska czołówka.”

 

Host bitwy, Filip Rudanacja, docenił styl, w jakim nowy mistrz pokonał swoich rywali - „Wawrzyn zwyciężył radośnie. Poczuł moc, poniosła go atmosfera, w czym z pewnością swoją zasługę miała zgromadzona publiczność.” I dodaje - „To ciekawe, że drugi rok z rzędu zwycięża przedstawiciel lokalnej sceny, który do finału dostaje się z ostatnich eliminacji. W zeszłym roku Radzias w Białymstoku, a w tym Wawrzyn w Gdyni.”

 

Od samego początku tegorocznej edycji Red Bull KontroWersy poprzeczka została postawiona wysoko. „W tym roku w bitwach udział brali bardziej doświadczeni zawodnicy. Poprzednia, pierwsza edycja była bardziej testowa. Przez swój nietypowy format (pierwszy etap eliminacji odbywający się on-line) uczestnicy patrzyli na nią z dystansem, ale już widać duży progres i to, że Red Bull KontroWersy staną się czymś więcej niż typową bitwą freestyleową.” - podsumował drugą edycję zawodów Te-Tris.

 

 

Drabinka zawodów:

Wawrzyn - Bober

Ryba - Toczek 

Wawrzyn - Toczek 

 

 Więcej informacji na:
www.redbullkontrowersy.pl
www.facebook.com/redbullkontrowersy/ 

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów