Polski RAP Kolejna książka o hip-hopie - połączenie wiary z kulturą

Kolejna książka o hip-hopie - połączenie wiary z kulturą

Marcin Nowak Marcin Nowak, 12:59:51, 05 lipiec '18r.

Książka o tytule „Bóg dał nam hip hop aby…Synteza myśli” autorstwa Rafała Elmera Mutza jest prawdopodobnie pierwszą próbą zmierzenia się z tematem wiary w kulturze hip-hopowej w Polsce. 


130 stron zapisanych unikalną treścią, 18 pozycji książkowych wykorzystanych jako źródła bibliograficzne (w tym cytowani ojcowie Kultury np. Melle Mel) oraz osobiste świadectwo życia autora połączone na kartach debiutu z zegarmistrzowską precyzją oddają hołd pionierom, elementom kultury i zmuszają czytelnika do refleksji i poszukiwań drogi wiary.

Synteza myśli” jest książką bardzo osobistą. Jak sam autor przyznaje, jest ona jego spowiedzią oraz apelem o zachowanie zdrowego rozsądku wobec wszechogarniającej kulturowej pulpy serwowanej przez mass media. Pisarz często odnosi się do Biblii jako źródła mądrości opisując zagadnienia miłości, przebaczenia i uwielbienia. Rozpracowuje również na części pierwsze symbole (np. serce), których odbiór w dzisiejszym świecie został spłycony i strywializowany.

Autor w subiektywny sposób (jak na warunki polskiego rynku wydawniczego) spogląda na rozwój młodego kierunku „myśli drukowanej”: „Moim noworocznym życzeniem jest aby wprowadzić Kulturę w Polsce na nowe tory – mianowicie na drogę literatury. – Najwyższy czas aby wyraźnie zaznaczyć, iż gatunek nazwany przeze mnie ‘Literaturą hip-hopową, Hip Hopo­wą lub Hiphopową’ (…) zaistniał na forum publicznym. Tak jak kiedyś muzyka rap wywalczyła sobie miejsce na polskim rynku fonograficznym jako pełnoprawny gatunek muzyczny, tak też nowa gałąź literatury powinna zostać zauważona. Wierzę również, iż niniejsza książka w pełni reprezentująca literaturę Kulturową (hip-hopową, Hip Hopową oraz Hiphopową) trafi w ręce osób otwartych głowach i sercach, badaczy, którzy krytycznym (nigdy krytykanckim) okiem spojrzą na moją propozycję jej klasyfikacji. Zdaję sobie również sprawę, iż zaprezentowane przeze mnie ramy gatunkowe wymagają doprecyzowania. Dlatego też wiążę nadzieje z Kulturowymi badaczami, którzy zechcą sięgnąć po „Syntezę myśli” i rozwinąć zagadnienia w niej poruszone – mówi autor.A tutaj wideo dotyczące książki:


#TAGI

#Elmer

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów