Polski RAP Bonus RPK spędzi 5,5 roku w więzieniu?

Bonus RPK spędzi 5,5 roku w więzieniu?

Marcin Nowak Marcin Nowak, 09:13:32, 24 lipiec '18r.

Pół miliona kary i pół dekady za kratami - za same pomówienia i... teksty utworów!

25 kilogramów narkotyków, w tym w większości marihuany - tyle w ciągu kilku lat raper miał obrócić nielegalnego towaru na czarnym rynku. Obciążające dla niego miały być zeznania świadka koronnego o pseudonimie "Niedźwiadek". Oliwier R. już raz został zatrzymany, a miało to miejsce w 2015 roku, kiedy to zorganizowana akcja policyjna aresztowała aż 12 osób, które miały działać w gangu Marka Cz. znanego jako "Rympałek". W grudniu ubiegłego roku raper usłyszał zarzuty, a prokuratura domagała się dla niego 450 tys. PLN kary oraz pięciu lat więzienia.

O absurdalności polskiego prawa wiadomo nam nie od dzisiaj. Okazuje się, że zaczyna to również dotykać środowiska hip-hopowego. Oliwier R. jest mocno zdruzgotany całą sytuacją nie tylko ze względu na samą karę, ale przyczynę całej sytuacji. Okazuje się bowiem, że raperzy powinni uważać na to, co piszą w swoich tekstach do utworów. W głównym akcie oskarżenia znalazły się cytaty z między innymi takich kawałków jak "60-tka" z płyty "Losu Kowal". Przypomnijmy sobie jednak o jednej, bardzo ważnej definicji z ogólnie pojętej sztuki tworzenia.

Licentia poetica, inaczej: licencja poetycka – wyrażenie pochodzące z łaciny, oznacza wolność twórczą i poetycką, dopuszczającą odstępstwa od norm językowych, reguł formalnych lub wierności w opisie faktów, zwłaszcza historycznych. Zasada ta dopuszcza w twórczości literackiej maksymalną swobodę, np. tworzenie na potrzeby danego utworu nowych słów, imion, nazw, zdarzeń lub stosowanie niespotykanej lub nawet błędnej formy odmiany danego słowa tak, aby zachować rytm albo rym.
Źródło: Wikipedia.


Sam raper odniósł się w obszernym poście na FB do całej sytuacji (oryginalna pisownia):

"5 i pół roku bezwzględnego więzienia plus prawie pół miliona złotych do oddania... Tak mnie dziś potraktował sąd na Kocjana... Jedynym dowodem w mojej sprawie są zeznania skruszonych świadków koronnych.. Oprócz słowa przeciwko słowu nie ma na mnie nic co mogłoby świadczyć o tym, że handlowałem narkotykami !!! Rozumiem, zakup kontrolowany, podsłuchy, bilingi czy namacalny towar poddany ekspertyzie... Ale nic z tych rzeczy.. Jakby tego było mało, jako dowód w sprawie, wzięli moją twórczość, co już w ogóle jest chore !!!

Tak właśnie wygląda sprawiedliwość w Polsce... Jeden skruszony bandyta, który przyznaje się do popełnianych przez niego przestępstw, bez skrupułów pomawia 100 osób i robi to tylko i wyłącznie dla dobra własnej dupy !!! Teraz on sobie z uśmiechem na twarzy lata po wolności, a ja muszę iść do pierdla !!! Jakby tego było mało chcą zabrać mi to na co pracowałem długie lata, prowadząc legalnie firmę odzieżową, tworząc muzykę i pomagając przy tym innym... Natomiast świadek, który mnie pomawia to recydywista przy którym w dniu zatrzymania, znaleźli kilka sztuk ostrej broni, którą trzymał na swoim balkonie, czyli w moim mniemaniu był gotów nawet kogoś zabić !!!

Pytanie kto jest bardziej wiarygodny ?? Ja, pierwszy raz karany, gdzie przy mnie nigdy nic nie znaleziono, czy on, stary rozpruty cwaniak, który przyznaje się nawet do ciężkich porwań ?? Ludzie... zamiast łykać te brukowe bzdury i pisać głupie komentarze, obudźcie się !!! Dziś to spotkało mnie, a jutro może spotkać każdego z Was !!! Dopóki Polskie prawo się nie zmieni, to będą nas krzywdzić, więzić i legalnie rabować z majątków !!!

Moje zarzuty dotyczą lat 2008-2010, czyli w wieku 20 lat miałbym zarobić prawie pół miliona na narkotykach... Gdzie te pieniądze ?? Przecież to jakaś abstrakcja !!! Nie tylko skrzywdzili mnie, ale również moich bliskich, moją Rodzinę !!! Jeszcze ta cała szopka na portalach internetowych, gdzie moim pseudonimem artystycznym nagłaśniają rozbicie przestępczej grupy !!! Przypominam, że żaden z nas oskarżonych nie miał zarzutu udziału w grupie !!! Ta sprawa to jedna wielka pokazówka !!! Dzięki nam (pokrzywdzonym), prokurator i sędzia, wyrabiają statystyki, dostają premie i awanse... My natomiast jesteśmy bezradni i nie możemy zrobić NIC !!!

Jak się bronić z pomówień, które dotyczą wielu lat wstecz ?? Wnioski, które świadczyły o zdolności do konfabulacji tych świadków, były nagminnie odrzucane !!! Ta sprawa była przegrana od samego początku !!! Po prostu trafiłem w machinę Ludzkiej krzywdy i stałem się jej trybem !!! W tym kraju każdy każdego może bezkarnie pomówić i skazać na lata !!!

Domyślam się, że wyrok, który dziś mnie zdeptał to między innymi knebel za treści anty systemowe, które poruszam w swoich utworach... Jednak podobno mamy w Polsce wolność słowa i jeśli coś nam się nie podoba, to chyba możemy o tym głośno mówić ??

Udostępniajcie ten post na swoich profilach !!! Piszcie komentarze, nagłaśniajcie temat i walczmy z tym kure*twem póki jeszcze nie jest za późno !!! Mi pozostała jedynie walka w apelacji, ale gdy ktoś konkretny się tym wreszcie zainteresuje, to może zapobiegniemy tragedii kolejnym niewinnie oskarżonym Ludziom !!! Dziękuję za uwagę !!! Niebawem więcej info na ten temat !!! Pozdrawiam serdecznie i nie dajcie się zmanipulować !!! ELO !!!"

Jak się potoczy dalej cała sytuacja? Wiadomo na pewno, że prawnicy artysty będą się odwoływać, aby przede wszystkim odrzucić tak bezpodstawne zarzuty jak "tekst jednego z utworów". Absurdem jest również wsadzanie do więzienia za same pomówienia - raper nie da się tak łatwo zmanipulować przez polskie prawo i działania władzy.


#TAGI

#Bonus RPK

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów