Polski RAP Murem za Bonusem - środowisko hip-hopowe komentuje wyrok Bonusa RPK

Murem za Bonusem - środowisko hip-hopowe komentuje wyrok Bonusa RPK

Marcin Nowak Marcin Nowak, 13:51:45, 24 lipiec '18r.

Sprawa więzienia za pomówienia i teksty utworów nie przechodzi obojętnie.

O całej sytuacji ze szczegółami oraz osobistym odniesieniem się Bonusa pisaliśmy tutaj. Największy komentarz wystosował Sokół w postaci apelu, o którym napisaliśmy tutaj. Teraz warto przyjrzeć się temu, że od dłuższego czasu ludzie wypowiadają się na temat tego wszystkiego - po raz pierwszy w grudniu 2017 roku po rozprawie sądowej, a teraz przy okazji tego, że już wyrok padł. Na swoich fanpage artyści wypowiadają się korzystając z hashtaga #muremzabonusem.


Paluch:
"#freebonus #muremzabonusem
„Wszystko pod kontrolą, władza opętana/ podwórka Was pierdolą...”

TPS:
"Oby spadły zarzuty !!! 
Też przez to przechodziłem, też dostałem 5 i pół bezwzględnego do odsiadki za pomówienia i wiem, że wybronić się w takiej sytuacji graniczy z cudem, mimo wszystko życzę wolności !!!
Nie bądźmy obojętni bo to prawie każdego z Nas może spotkać ... Nie zmieni się to jeśli każdy z Nas nie pójdzie na głosowanie żeby zmienić władzę !!! Dzialajmy zanim będziemy żałować !!!"

Arczi Szajka:
"Jakiś czas temu napisane ale nadal aktualne !!
Ja stoje #muremzabonusem a Wy Mordeczki?? Pokażcie że nie jest obojętne Wam co dzieje sie w naszym kraju , że nie podoba Wam sie to , że można skazać kogoś jedynie wg zeznań gościa który chciał poprostu chronić swoja dupe i wymyśla co mu ślina na język przyniesie , marnując przy tym , komuś życie !!!! Wspierajcie tą akcje bo to nie pierwsza taka sytuacja ja też kiedyś otarlem sie o zarzuty za MUZYKĘ!!!
Masakra 
Pozdrawiam i licze na to że wszyscy staniecie #muremzabonusem on dla Was by to zrobił PAMIĘTAJCIE!!!"


Długo by jeszcze przytaczać słowa artystów, ale ciekawostką jest to, że nawet chłopaki z niemiec 102 BOYZ oraz b-boye z ekipy współpracującej z Ciemną Strefą również podpisują się pod hashtagiem #muremzabonusem. Cała sprawa ma ogromny zasięg, który FB zaraz zacznie ucinać.

Warto również przytoczyć słowa Jakuba Żulczyka, który to jeszcze przy rozprawie sądowej z grudnia 2017 roku odniósł się do całej sytuacji bardzo mądrze:

"Nie wiem czy kojarzycie Bonus RPK (Artysta Kombinator). Ja kojarzę, lubię i cenię - to szczery i uczciwy człowiek, który robi szczery i hardcorowy rap. Bonusowi grozi teraz 5 lat więzienia w sprawie o obrót dużą ilością narkotyków, sprawa jest bardzo bulwersująca, bo jedyną poszlaką i dowodem w sprawie jest pomówienie tzw. małego świadka koronnego. Bonus nie jest bandytą, jest raperem i biznesmenem, wszystko co robi, jest w pełni transparentne. Miał szereg rewizji w studio, firmie, mieszkaniu. Oczywiście, podczas nich nic nie znaleziono. Mimo to, może zniknąć na 5 lat jedynie z powodu obciążających zeznań. Jako dowód przez prokuraturę - co jest szczytem absurdu - w sądzie są przytaczane też jego kawałki. Ludzie, przecież gdyby mnie sądzono po "Ślepnąc" i "Wzgórzu", wyszedłbym może na 70-te urodziny. 

Rozumiem, że jako znany w całej polsce raper może być teraz łatwym i smacznym łupem dla prokuratury. 
Rozmawiałem dzisiaj z Bonusem przez telefon, i obiecałem mu pełne publiczne poparcie, którego niniejszym udzielam. 
Szerujcie, nawet jeśli nie lubicie polskiego hip-hopu bo ta sprawa to niebezpieczny precedens. #freebonusrpk #stoppomówieniom"

Absurdalna sytuacja. Bonus, trzymaj się!

#TAGI

#Bonus RPK

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów