Polski RAP Czego możemy się spodziewać na nowej płycie Zeusa?

Czego możemy się spodziewać na nowej płycie Zeusa?

Marcin Nowak Marcin Nowak, 17:32:21, 25 lipiec '18r.

Sinusoida emocjonalna zostanie przerwana?

Amplituda treści na poprzednich albumach łódzkiego rapera bywała jedną z największych w rapie - oczywiście chodzi o skrajne emocje, które to artysta przeżywał i bardzo dobrze oddawał na swoich utworach. Największy kontrast zauważalny gołym okiem możemy zobaczyć po dwóch poprzednich tytułach - "Zeus. Nie Żyje" z 2012 roku oraz "Zeus. Jest Super" z 2015 roku. Już okładka wraz z tytułem sugeruje nam kompletnie inną treść i poglądy Zeusa. Kamil zawsze wkłada w swoją twórczość sporą dozę emocji i uczuć, jego ekspresja potrafi przyprawiać o dreszcze. Technicznie również jest na wysokim poziomie, a przypomnijmy, że swoim wiekiem zaczyna już wkraczać w najstarszych weteranów polskiej sceny rapowej. Okazuje się, że i tym razem tytuł płyty jest utrzymany w tej samej konwencji, a brzmi on "Zeus. To Pomyłka".


Co jest tą pomyłką?

Pierwszy singiel o tytule "Like Ra". Przynajmniej na to wychodzi, jeżeli spojrzymy na odbiór tego utworu. Słuchacze zostali bardzo zaskoczenia rapowaniem o kanapkach szkolnych, ale do odważnych świat należy. Spójrzmy na to obiektywnie - Zeus konkretnie wbił się zupełnie nową stylówką, która przede wszystkim szczyci się oryginalnością. Kompletnie obok trendów raper przeciera nowe szlaki. Pytanie tylko - czy aby na pewno wyjdzie mu to na dobre? Nie możemy oceniać całej płyty po pierwszym singlu, więc wystarczy poczekać na więcej.


Infantylność oraz lekkie nadużycie truizmów.

To można zarzucić, jeżeli chodzi o poprzedni projekt "Jest Super". Słuchacze chcą więcej konkretnych rzeczy, które przemawiają do tego dojrzalszego grona fanbase'u. Również Zeus stylistycznie popisał się na tamtej płycie, ale momentami nie wszystko wyszło idealnie. Kolejne trzy lata przerwy może dadzą nam naprawdę dobry materiał na miarę najlepszych płyt 2018 roku. Więcej informacji wkrótce!

"Zeus. To Pomyłka" ujrzy światło dzienne już 29 września.

#TAGI

#Zeus

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów