Polski RAP Raperzy żegnają Korę

Raperzy żegnają Korę

Marcin Nowak Marcin Nowak, 10:51:25, 30 lipiec '18r.

Liderka zespołu Maanam zmarła w wieku 67 lat.

27 lipca 2018 roku legendarna wokalistka Kora zmarła na skutek choroby nowotworowej, z którą zmagała się od kliku lat. Oficjalne oświadczenie poniżej:

"Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, siostra, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece. Muzyka Kory i jej pięć lat temu zmarłego męża Marka Jackowskiego, z którym razem stworzyli zespół MAANAM, a także solowa działalność towarzyszyła nam od roku 1979. Kora tworzyła pewną epokę, która wraz z jej odejściem kończy się. Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać.

Kamil Sipowicz, rodzina i przyjaciele."

Wiele wspólnego Kora miała ze środowiskiem hip-hopowym. Nie tylko zaczerpnięte sample z jej utworów, ale także występ grupy Najlepszy Przekaz w Mieście pokazał jej stosunek do kultury. Poniżej kilka wpisów od raperów, w których to żegnają się z artystką.
 

Na zawsze w naszych sercach

Post udostępniony przez Popek Oficjalnie (@popek_oficjalnie)

 

RIP Kora ????

Post udostępniony przez pezetofficial (@pezetofficial) 

❤️ #kora ????

Post udostępniony przez www.jwpcrew.pl (@jwpcrew)

 

 

Smutna wiadomość... Ś.p. Kora Jackowska????

Post udostępniony przez Kaczor (@kaczorboss) 

 

Jest m????i #kora [*]

Post udostępniony przez Ad.M.a (@adma_exorientelux)

 

 

#25_godzin #25_h #rip_kora

Post udostępniony przez Peja Slums Attack (@pejaslumsattack)
#TAGI

#Kora

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów