Polski RAP Bonus RPK o swoim utworze jako dowodzie w sprawie

Bonus RPK o swoim utworze jako dowodzie w sprawie

Marcin Nowak Marcin Nowak, 10:44:27, 30 lipiec '18r.

Ciąg dalszy problemów Bonusa RPK.

"Skandaliczny atak polskiego prawa na wolność słowa w utworach" - tak ostatnio odniósł się Quebonafide do sytuacji. I bardzo trafnie. Brak jakichkolwiek dowodów zmusza prokuraturę do nietuzinkowego postępowania, ale licencja poetycka w utworach rapowych wciąż obowiązuje.W sprawie Oliwiera R. powyższy utwór z albumu "Losu Kowal" (2016 rok)  był brany pod uwagę jako dowód.

"Kapuś, kapuś, inaczej 60-tka
Bez skrupułów sprzeda najlepszego ziomka
Kapuś, kapuś, jebana ściera
Grał gangstera, dziś ma status frajera"

Raper w rozmowie z Wprost mówi o kawałku:

"Rzeczywiście nagrałem taki kawałek na małych świadków koronnych, bo ten problem nie pojawił się dzisiaj. Ale przecież ten numer nagrałem jeszcze przed tym jak zatrzymała mnie policja, zanim miałem postawione zarzuty, zanim trafiłem do aresztu. Jaki więc to ma związek ze sprawą?"

Tekst odnosi się do świadka koronnego Marka H. o pseudonimie Hanior, a bardziej znany jako Staruch, lider kibiców Legii Warszawa.


"Zarzucił on Staruchowi (nieformalny lider kibiców Legii Warszawa – red.) handel narkotykami. Przesiedział przez niego miesiące w areszcie. Ostatecznie sąd okręgowy zmiażdżył zeznania świadka koronnego, bo mylił się co do miejsca, czasu i osób. Staruch został oczyszczony z zarzutów i prawomocnie uniewinniony, ale sprawa trwała przecież 5 lat. To mnie denerwuje. Że jeden człowiek, który jest zwykłym bandytą, chodzi sobie uśmiechnięty na wolności tylko dlatego, że poszedł na współpracę z policją i im pompuje statystyki. Bo ciągle wymyśla nowe zeznania, a pomówieni przez niego ludzie cierpią z całymi rodzinami"


Ostatnio Bonus RPK  wystartował z preorderem nadchodzącego najnowszego wydawnictwa o tytue "TECHNIK PASJONAT" oraz udostępnił klip z Quebonafide, Borixonem oraz Kizo, który bardzo szybko zdobywa wysokie liczby.

#TAGI

#Bonus RPK

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów