Informacje OBOWIĄZKOWE TESTY NARKOTYKOWE W SZKOŁACH

OBOWIĄZKOWE TESTY NARKOTYKOWE W SZKOŁACH

Igor Przybylski Igor Przybylski, 18:32:38, 17 styczeń '19r.

Szef Departamentu Ochrony Zdrowia w wielkopolsce, Marek Daniel, neguje bierność w związku z alkoholizmem i narkomanią w szkolach. W Polsce bardzo dużo mówimy o zapobieganiu narkomanii wsród dzieci i mlodzieży, ale niewiele robimy. Stad pomysł, by wielkopolskich szkołach badając losowo uczniów, pobierając od nich próbki moczu i śliny.

Cala akcja ma bardzo ambitny cel. Marek Daniel chce skończyć z patologia w wielkopolskich szkołach. Tylko chętne szkoły będą braly udział w  inicjatywie.
Wyrywkowe badania będą miały na celu zapewnienie rodzicom dzieci pewność, że ich pociechy są bezpieczne w szkole.
Co mówią na ten temat uczniowe? 
 
"Bardzo cieszę się, że ktoś wreszcie zainteresował się tym problemem. Często widuje swoich kolegów, którzy zamiast grać w piłkę, chodzą do sklepu monopolowego i piją piwo. Jest mi smutno, że się staczają. Nie tak dawno uwielbiałem spędzać z nimi czas, teraz boje się o swoje bezpieczeństwo w ich towarzystwie. Mam nadzieję, ze wszyscy poniosą konsekwencje i wyciągną z tego wnoski." - Mówi Karol z 3 gimnazjum.
 
Większość uczniów nie zgadza się jednak z opinią Karola. "Dlaczego mam odpowiadać w szkole, za rzeczy które jej nie dotyczą? Jestem wzorowym uczniem, ale po szkole lubię sobie zapalić.  Nie uważam, żebym miał problem z nakrotykami. To co robię poza murami szkoły nie powinno interesować mojej dyrektorki. To moja prywatna sprawa i nikomu nic do tego." - Powiedział Michał z 2 liceum.
Czy obowiązkowe testy narkotykowe powinny wejść do każdej szkoły w Polsce? Uważam, że 80% procent nastolatków miało styczność z narkotykami.  Szkołom po pewnym czasie zabraknie uczniów. Pieniądze powinni przeznaczyć na kampanie. która uświadomi rodzicom problem. 

#TAGI

#narkotyki

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów