Polski RAP Na jakie zarobki mogą liczyć raperzy w Polsce

Na jakie zarobki mogą liczyć raperzy w Polsce

Mateusz Kowalski Mateusz Kowalski, 19:30:14, 01 luty '19r.

Ile zarabiają Polscy raperzy?

Jest to pytanie, które na pewno nurtuje niejednego z nas. Jak wiemy kiedyś raperzy nawijali o dorastaniu w biedzie, życiu na ulicy a teraz... Teraz większość raperów nawija o luksusie, życiu w bogactwie i ćpaniu, ale czy Polscy raperzy zarabiają, aż tak duże pieniądze?

 

Zacznijmy od Quebonafide

 

 

Quebo galaktyka

 

Raper z Ciechanowa, a aktualnie z Piaseczna w ubiegłym roku przekroczył barierę niemożliwą dla zwykłego Kowalskiego czyli 10 milionów zł! Bez wątpienia są to nieziemskie pieniądze dzięki którym można pozwolić sobie na życie na wysokim poziomie. Jak policzyliśmy zyski Quebo?,

W 3 i 4 tym kwartale roku 2017  do 2 kwartału 2018 sprzedał on około 100 tyś. egzemplarzy Egzotyki. Biorąc pod uwagę koszt płyty oraz podatków Que na jednej płycie ma na czysto około 30 zł (sam jest wydawcą). Dalej idzie 80 tyś egzemplarzy sprzedanej Somy, gdzie przychód z płyty wyniósł około 22 zł.  Do tego do kasy wpłynęło około 90 tyś zł ze streamingów za cały label, dochód z QueQuality na który składają się ciuchy, wydania płyt, kontrakty reklamowe to kolejne 3 miliony zł. Quebonafide oprócz tego zarabia spore pieniądze na koncertach oraz (do 30 tyś zł za koncert) oraz reklamy (średnio 20 tyś zł za udział)Za jeden koncert ma przychód około 30 tyś zł na taki sam przychód mogą liczyć Taco, O.S.T.R oraz Sokół. Mniej z koncertów zarobi donGURALesko, Białas oraz Sitek ponieważ kwota waha się pomiędzy 5 a 10 tyś zł. Na ostatniej pozycji naszego podium znajdują się Reto, Bedi oraz Malik którzy zgarniają honorarium w wysokości od 3 do 5 tyś zł.

 

Przejdźmy teraz do B.R.O

 

BRO 2019

 

W jednym ze swoich Q&A pochwalił się swoimi zarobkami mówiąc, że z albumów, mixtape'ów, odzieży oraz współpracy i sponsoringu zarobił gdzieś pomiędzy 700 a 800 tyś zł, jak sam mówi jeszcze milionerem nie jest ale jest na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu. B.R.O. ma taki mały dochód gdyż przez większość swojej kariery był związany z wytwórnią i jego zysk z płyty wynosił około 2 zł

 

 

Young Multi dawniej Multigameplayguy kiedyś słynący z gier komputerowych w tym minecrafta.

 Multi 2019

 

Aktualnie artysta zajmuje się tworzeniem muzyki, na jednym ze swoich streamów postanowił się pochwalić swoimi zarobkami z muzyki, powiedział, że najwięcej z piosenki zarobił 20 tyś zł z czego sam klip kosztował jakieś 10 tyś zł plus jeszcze 2 tyś zł za bit. Raper wypuścił już 18 singli dzięki którym jego zarobek będzie wynosił mniej więcej 150 tyś zł. Multi również zarobił dodatkowo za lokowanie firmy LG w swojej trasie oraz klipach.

 

 

Człowiek pająk a mianowicie Czuux, klon Multiego

 

 

CZUXX KLATA 

Znany przez wielu młody raper YouTuber, który w pewnym czasie postanowił się upodobnić do Young Multiego, zrobił dredy oraz zaczął robić muzykę, lecz jego zarobki z tych raniących wielu osobom uszy kopii muzyki Multiego nie są wcale takie okazałe. Młody raper wypuścił 8 singli na których jego średni zarobek z jednego utworu to okolice 100 dolarów co w przeliczeniu da jakieś 372 zł. Sam “traper” tłumaczy dlaczego ma tak małe zarobki, a to dlatego ponieważ niczego nie reklamuje. Jednak jego utwory na YouTubie w większości przypadków mają więcej dislike od like, a jego najpopularniejszy utwór ''O co ci chodzi?'' posiada aż 384 tyś łapek w dół  a tylko 128 tyś w górę. Umieściliśmy Czuxxa dla porównania. Nie uważamy, że robi muzykę na poważnie.

 

Podsumowując, nie wszyscy teraźniejsi raperzy mogą żyć z muzyki lecz w większości są to raperzy którzy mogą na spokojnie z tego żyć.

 Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów