Polski RAP Tendencja Spadkowa : Otsochodzi, PlanBe, Białas. Upadek ?

Tendencja Spadkowa : Otsochodzi, PlanBe, Białas. Upadek ?

Igor Przybylski Igor Przybylski, 17:47:07, 20 maj '19r.

W Polskiej rapgrze możemy zaobserwować wiele ciekawych zjawisk. Jedynym z nich są "sezonowe" spadki wyświetleń. Przykładem może być ostatnia płyta Otsochodzi "Miłość". Na nowej płycie Miłosza możemy zauważyć sporo mniejszą liczbe wyswietleń niż na poprzedniej "Nowy Kolor".  

Czy jest to spowodowane featami?

Na poprzednim krążku pojawiły się takie mainstremowe gwiazdy jak Taco Hamingway, czy Pezet. Sądze, że to może być jeden z czynników dlaczego cyferki pod trackami Otso nie są już spore. 

PLANBE?

Następny  jest PlanBe. Track pt. "Moda" w którym zagośćił chyba najbardziej rozpoznawalny raper w Polsce czyli Quebonafide. Piosenka w 2 miesiące osiągneła liczbe  3 300 000 wyświetleń mimo udziału Kuby, na którego nadal jest ogromny hype.  

 NOWY BEEZY?

Następny na celowniku jest Białas. Krążek "H8M4" zrobił niesamowite  zasięgi i pokrył się platyną. 

Mamy rok 2017 i kolejny album "Polon", który już nie został odebrany tak dobrze ale mimo to pokrył się złotem, cyferki powoli zaczęły spadać jedynie pod trakiem "Ganages" na którym gościnnie wystąpił Quebonafide zrobił ogromną liczbe wyświetleń, przypadek? 

 I czas na rok 2018 Białas po sukcesach poprzednich albumów wypuszcza "HYPER2000".  Płyta do tej pory zrobiła bardzo słabe zasięgi i nic nie zapowiada się by cokolwiek się zmieniło. Krążek Beezyego został odebrany bez większego echa. 

Co stoi za tym, że liczby nawet przy najbardziej hypowanych ksywach spadają? Czy to powolny upadek? 

Rok 2019 trwa dopiero 3 miesiące, miejmy nadzieję, że liczby raperów będą rosnąć.

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów