Nowości Cannabis sativa L. Red no 2 czyli 5 gramów legalnej marihuany za niecałe 370zł

Cannabis sativa L. Red no 2 czyli 5 gramów legalnej marihuany za niecałe 370zł

Kuba Pardocki Kuba Pardocki, 12:30:17, 18 marzec '19r.

Receptę na Cannabis sativa L. Red no 2 może wystawić każdy lekarz a za gram zapłacimy 65zł

Marihuana pochodzi z upraw w Kanadzie, natomiast przepakowana zostaje w Niemczech. Do Polski konopie zostały sprowadzone przez Spectrum Cannabis, ta spółka należy do  kanadyjskiej grupy kapitałowej Canopy Growth Corp., jest to światowy giant jeśli chodzi o branżę medycznych konopii. Póki co jest to jedyna firma z niezbędną zgodą Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.

Lekarstwo można kupić w aptekach, jednak nie ma go tam fizycznie.  Kiedy zgłosi się pacjent z receptą, farmaceuci będą ją zamawiać w hurtowni. 

 Kto ma szansę dostać?

Importer szacuje, że z terapii mogłoby w Polsce skorzystać 300 tys. chorych. Ludzie  chorujący na  padaczkę oporną na leki i pacjenci z przewlekłym bólem neuropatycznym i bólem nowotworowym. O skuteczności konopi pisze się też w kontekście jaskry, stwardnienia rozsianego,parkinsona, alzheimera, anoreksji, AIDS i zespołu Tourette’a.

- Prawo w Polsce nie zawiera zamkniętego katalogu schorzeń, w których konopie medyczne mogą być przepisywane. Spodziewamy się, że około 60 proc. produktów trafi do pacjentów z przewlekłymi bólami, np. związanymi z nowotworami czy migreną, a reszta m.in. do osób ze stwardnieniem rozsianym i epilepsją – mówi farmaceutka Samia al-Hameri ze Spectrum Cannabis.

Skoro nie ma katalogu wskazań, w których marihuana może być stosowana, to czy to może powodować pole do nadużyć, bo lekarze będą dowolnie decydować, czy i komu przepisać receptę?

- Oczekiwania są ogromne, ale to terapia tylko dla części chorych. Kwalifikuję do niej zaledwie ok. 15 proc. moich pacjentów, gdy inne metody leczenia są nieskuteczne - mówi dr Jarosz. I dodaje: - Będzie i rzetelne leczenie, i nadużycia. Wszystko będzie zależeć od postawy lekarza. 

Jaka odmiana i za ile.

Dostępna w  aptekach Cannabis sativa L. Red no 2 ma ok. 19 proc. THC  i poniżej 1 proc. innej substancji czynnej konopi - CBD.  Czyli jest to już produkt  o średnim/wysokim stężeniu THC, bo maksymalna zawartość, jaką udaje się osiągnąć w hodowli konopi, wynosi ok. 26 proc.  Gram suszu z apteki kosztuje ok. 65 zł (w tym 23 proc. VAT) i nie jest refundowany.  Dla porównania za nielegalny weed w zależności od miasta zapłacimy od 40 do 60 zł, oczywiście za jakąś podstawową odmianę, bo za coś specialnego zapłacimy dużo więcej. Jednak w tym przypadku nie możemy być w 100 procentach pewni składu czy pochodzenia. Marihuana do celów medycznych hodowana jest w warunkach laboratoryjnych - potrzebuje stałej temperatury powietrza, równomiernego dopływu światła i wilgotności. Tylko wtedy z rośliny matki udaje się wyhodować klony o powtarzalnej ilości kannabinoidów, co ma znaczenie dla skuteczności leczenia. Nie jest dokładnie ustalone ile marihuany potrzebuje chory ale możemy się posiłkować innymi krajami. W Izraelu, gdzie medyczna marihuana jest legalna i łatwo dostępna, miesięcznie pacjenci zużywają ok. 15 gramów. Jeśli podobne ilości stosowaliby polscy pacjenci, miesięczna terapia kosztowałaby niespełna tysiąc złotych.

Receptę na Cannabis sativa L. Red no 2 może wystawić każdy lekarz z wyjątkiem weterynarza. Może również zostać wystawiona przez internet ponieważ od stycznia każda apteka respektuje recepty elektroniczne. Taką konsultacje z lekarzem możecie odbyć np na stronie edoktor24.pl. Konopie będą sprzedawane jako leki recepturowe, co znaczy, że farmaceuta przygotuje marihuanę według recepty rozpisanej przez lekarza. Na razie na terapii marihuaną znają się nieliczni lekarze i farmaceuci. 

Co gdy policja znajdzie przy nas legalny susz?

Niestety nie jest to dokładnie wyjaśnione. Niektórzy lekarze wydają zaświadczenia potwierdzającą taką terapię- Nie ma jednak żadnej oficjalnej procedury.  Może wystarczy pokazać paragon z apteki lub kopie recepty?

Jak wygląda recepta?

Będzie to recepta Rpw  o treści: „Cannabis sativa flos” , Cannabis sativa L. Red no 2 (nazwa handlowa produktu), THC 19 proc., CBD >1 proc., oraz opis przygotowania, również po łacinie: M.F. spec. 
Poza tym lekarz określa pacjentowi, w jaki sposób ma przyjmować marihuanę. Najbardziej efektywna jest waporyzacja, czyli rodzaj inhalacji, moża również normalnie zapalić skręta.

W takim opakowaniu jest sprzedawana Cannabis sativa L. Red no 2.

Raperzy już zaczynają korzystać pierwszym którego zobaczyliśmy z tym produktem jest TEDE

 

 

 

 

 

 

 

 

PIEWRSZYM RAPEREM BYŁ KALI :) ZOBCZCIE JEGO INSTA
https://www.instagram.com/p/BuvgzhPIsgy/ INSTA KALIEGO

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów