Polski RAP Szczecin - Przegląd Reprezentantów

Szczecin - Przegląd Reprezentantów

Daniel Oldicz Daniel Oldicz, 14:18:30, 25 marzec '19r.

Szczecin - Raperzy Warci uwagi Jeśli chodzi o Stolice

Zachodniopomorskiego to próżno tutaj szukać raperów ze ścisłej czołówki Hip-Hopu w Polsce, aczkolwiek można wskazać kilku całkiem dobrych i wartościowych artystów a konkretnie 3 ”Topowych”. Pierwszym z nich jest Sobota , pochodzący ze śródmieścia Szczecina Raper który do niedawna był związany z wytwórnia ”Stoprocent” której założycielem jest Wini. Twórca, wybitny nie jest aczkolwiek daje radę, wydał 3 albumy. Tak dokładnie to ”Trzech Króli” wraz z Matheo i Popkiem, ”Dziesięć przykazan” i jako ostatni z roku 2011 ”Gorączka Sobotniej Nocy”. Sam Raper miał kilka dosyc znanych utworów można tutaj wskazać chociażby „Jeszcze będzie Hajc”. Oczywiście szczecinianie darzą twórcę wielkim szacunkiem. Niedawno odszedł ze ”Stoprocent” zakładając Sobota Flow czyli własna wytwórnie.

 

Jako drugi pojawia się Bonson czyli postać już trochę barwniejsza jeśli chodzi o scenę Polską ponieważ z cała pewnością jest lepiej znany. Rozpoznawalność mógł nie tylko zyskać dzięki naprawdę wysokim umiejętnościom, talentem ale tez dzięki nagrywaniem kawałków z Eripe czy Sariusem czyli z Topką. Raper pochodzący ze Szczecina podtrzymuje poziom, pokazując ze można trzaskać niezle rapsy, przynależał również do kolektywu Sb Maffiji, wydaje również wiele kawałków w Szczecińskim Stoprocent. Jak wiadomo, ma na koncie 4 albumy jeden z nich nosi nazwę ”MVP”. Bons może pochwalić się również utworami chociażby z Quebonafide, Bialasem, Tede bądź też VNM. Reasumując, może nie topka aczkolwiek umiejętności są, Wiedza jest i tworzy to Bonsa dobrym.

 

Ostatnim z Raperów, oczywiście bardziej znanych polskiej Polskiej publiczności jest Major SPZ. Major w moim przekonaniu jest takim ulicznikiem, takie sprawia przynajmniej wrażenie. Jednakże nie można mu odmówić, charakteru który przejawia się w tekstach, dosadności zdecydowania a i umiejętności również posiada. W tym roku ukazał się jego pierwszy album będąc na Mainstreamie nazywający się ”Towar”Sporo tam nawiązywan do rodziny, narkotyków czy tez jak wcześniej wspomniałem ulicy - bo to ona Majora chyba wychowała. Od jakiegoś czasu kręci całkiem niemałe liczby - 3mln, 4mln pod Trackami co daje duży Plus do rozpoznawalności. Na koncertach Majora nie brakuje ludzi również, ludzie przychodzą bujają się i dobrze się bawią przede wszystkim. Podsumowując, Rap szczeciński nie należy do najlepszych ale w pewnym sensie się broni kimś takim Jak Bonson, reszta tez jakos sobie radzi jakoś, progress jest widoczny a efekty prac będzie widać niebawem. Jeśli miałbym ocenić Chłopaków, dałbym mocne 6/10

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów