Koncert/Impreza Wielki talent zagra jesienią w katowickim Spodku!

Wielki talent zagra jesienią w katowickim Spodku!

Kuba Pardocki Kuba Pardocki, 13:05:34, 23 kwiecień '19r.

W ubiegłym roku, furorę na Rawie Blues zrobiła młoda francuska gitarzystka i wokalistka Laura Cox. Czy w październiku podobny entuzjazm wywoła młoda Amerykanka – Hannah Wicklund z zespołem The Steppin' Stones? Jej koncert zakończy 39 edycję Rawa Blues Festival w katowickim „Spodku”.

Pochodząca z Południowej Karoliny, a obecnie rezydująca w Nashville artystka zyskuje coraz większy rozgłos zarówno w ojczyźnie, jak i po drugiej stronie Atlantyku. Przygodę z muzykę rozpoczęła jako … ośmiolatka. Pierwszym utworem, którego nauczyła się grać i który wykonała podczas debiutanckiego występu na scenie był słynny rockowy hymn Neila Younga „Rockin' In The Free World”. W rolę nauczyciela wcielił się tata, dzięki któremu opanowała też utwór Toma Petty'ego „It's Good To Be King”. Zresztą w jej rodzinie posiadanie artystycznego talentu to norma. Mama odpowiedzialna jest za okładkę ostatniej – jak dotychczas – studyjnej płyty Hannah Wicklund & The Steppin' Stones. Natomiast brat Hannah stoi na czele własnego zespołu.

    Muzyka Hannah to piękny hołd oddanej bluesowej i rockowej tradycji. Wokalistka i gitarzystka czuje się świetnie zarówno w ostrzejszych, zagranych z pazurem utworach (jak singlowy „Bomb Through The Breeze”, do którego nakręcono klip), jak i żarliwie wykonanych balladach, bliskich dokonaniom Janis Joplin („Strawberry Moon”).

    Znamy już komplet wykonawców, którzy zaprezentują się publiczności 11 października w sali koncertowej NOSPR-u oraz12 października w„Spodku”. Pierwszego dnia festiwalu zagrają: Irek Dudek oraz Rick Estrin & The Nightcats. Natomiast w sobotę wystąpią zagraniczne gwiazdy: utalentowana kanadyjska perkusistka i wokalistka Lindsay Beaver, mistrz bluesowej gitary Daniel Castro, pianista i wokalista Victor Wainwright (nominowany do tegorocznych nagród Grammy!) oraz ikona bluesa i jazzu James Blood Ulmer z gościnnym udziałem znakomitego gitarzysty Vernona Reida.

    Na Dużej Scenie zobaczymy również reprezentantów polskiego bluesa, wyłonionych przez Radę Artystyczną Festiwalu spośród nadesłanych propozycji: Blackberry Brothers, Blues Junkers, Christine & The Blue Drags oraz Willie Mae Unit. Na Małej Scenie wystąpią: Adam Zalewski Trio, Magda Hanausek, Lublin Street Band, Roxana Tutaj & Good Omen, Black Job, Blues Menu, Diapositive, Silesian Hammond Group, Tipsy Drivers oraz The Storks.
    Bilety na 39 Rawa Blues Festival trafią do sprzedaży 1 maja. Będą dostępne w ogólnopolskiej sieci Ticketmaster. Na maj, organizatorzy przygotowują również niespodziankę dla fanów bluesa związaną z cenami wejściówek na imprezę. Szczegóły wkrótce!

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów