Inne GroGra – premiera nowego teledysku i płyta weteranów warszawskiego rapu

GroGra – premiera nowego teledysku i płyta weteranów warszawskiego rapu

Kuba Pardocki Kuba Pardocki, 09:37:32, 10 czerwiec '19r.

Część z nich działała już wtedy, gdy grupy Molesta i 3H robiły furorę pierwszymi kawałkami. To z nimi zaczynał nieżyjący już niestety Chada. Mają na pokładzie człowieka, który robił bity na klasyczne debiuty Sen Mor W.A. i WWO. I ludzi, którzy dali Polsce horrorcore. Poznajcie GroGra, ekipę zrzeszającą pionierów warszawskiej sceny, w tym członków Radia G i Formacji Cmentarz. Po wielu latach mają dla Was „Luki w karierze” - brudny hip-hop według najlepszych nowojorskich recept, produkowany przez Maro Music (m.in. Pezet, Quebonafide, Popek, Malik Montana), który przygotowuje się do wydania do autorskiej płyty z remiksami Wu-Tang Clanu. Nowojorczycy są dla GroGra jednym z punktów odniesienia.

 

„Płytę nagraliśmy w trzy dni, kierując się emocjami. Potem w studiu robiliśmy już tylko poprawki. W dzisiejszych czasach stawia się na indywidualizm, na bycie najlepszym. U nas nikt nigdy nie chciał być tym lepszym od drugiego. Każdy wnosił coś, co wypełniało lukę (…) Znajomi, którzy słyszeli płytę mówili, że to jakby polski Wu-Tang wrócił po latach. Rzeczywiście ten skład był dla nas bardzo ważny, uważaliśmy ich na Grochowie za herosów” – mówił raper GroGra Wąż w wywiadzie Marcina Flinta dla Red Bull Muzyka (całość do przeczytania tutaj: https://www.redbull.com/pl-pl/grogra-warszawski-rap-luki-w-karierze).

 

Album „Luki w karierze” promuje singiel „Miękkie sofy, czyli ciężkie stany" z teledyskiem w reżyserii niezawodnego Bartosza Łukasiuka (Letemknow Sequence). - Spędziliśmy na planie cały dzień i zajrzeliśmy w każdy zakamarek klubu „Pogłos”. Każdy z raperów miał swoją solową sekwencję, która powstawała spontanicznie po obejrzeniu lokacji i w związku z przybraną przez niego stylówką. Jako autor jestem zadowolony z efektu. Czułem, że jest w tym wszystkim fajna, czysta, zajawka – mówi twórca.

Tracklista albumu „Luki w karierze”

 1.    Radio G – Radiostacja Skit 1
 2.    Co się „stao”?
 3.    Teraz
 4.    Nie wiem/Wynalazca 2
 5.    Radio G – Radiostacja Skit 2
 6.    Miękkie sofy, czyli ciężkie stany
 7.    Kosmos aka rap dinozaur
 8.    Technika gra
 9.    Za hajsem bieg
 10.    Jedyneczka – solo 2
 11.    Wokrakachparu
 12.    Wąż-Sfromrimini – solo 1
 13.    Joy of life – solo 3
 14.    Koleżka z osiedla – wersja Radio G
 15.    Luna
 16.    Na pohybel
 17.    Gro uświadamia
 18.    Skit 4
 19.    Koleżka z osiedla – extended

 

GroGra – w założeniu ponadgatunkowe, choć przede wszystkim rdzennie hiphopowe połączenie sił członków zespołów niezależnych z południa prawobrzeżnej Warszawy. W jego skład wchodzą raperzy: Wąż, Dziadek, Emsi Emsi, Chudy JS, Radiola oraz Wiktor, a za warstwę muzyczną odpowiada rapujący producent Maro. Cała historia zaczęła się w 1996 roku, kiedy to wśród pionierów stołecznej sceny znalazło się Radio Grochów. Znakiem rozpoznawczym grupy znanej z dystrybuowanych w podziemiu utworów takich jak "Hajs", "Bez kontraktu" i "Kurewka raperka" była własna wizja hardcorowego hip-hopu, bez prostych recept, hipokryzji i sloganów, za to w kontrze wobec trendów. Wsparta przez reprezentantów kluczowej dla polskiego horrorcore'u Formacji Cmentarz (w 2007 roku wydany został album "W obliczu śmierci") i gocławskiego Jantarowego Szlaku stała się dojrzalsza i artystycznie pełniejsza. Promowany dwoma wideoklipami album "Luki w karierze" podsumowuje lata przyjaźni i twórczej działalności. To gąszcz znaczeń do rozszyfrowania, pasja w najbrudniejszej postaci i pocztówka z tej stolicy, której nie zobaczysz w serialach. Brzmienie Maro, który szlifów nabierał współpracując m.in. z członkami Wu-Tang Clanu, Wileyem, WWO i Hemp Gru oraz niepowtarzalna krzyżówka mikrofonowych styli stanowi kwintesencję niepokornej, miejskiej muzyki.

 

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów