Inne Spotify prezentuje brzmienia lata 2019.

Spotify prezentuje brzmienia lata 2019.

Kuba Pardocki Kuba Pardocki, 09:17:50, 17 czerwiec '19r.

Letnie upały już zawitały do Polski, a zatem czas najwyższy, by podzielić się z Wami zestawieniem piosenek, które mają szansę stać się przebojami na Spotify podczas tegorocznych wakacji w Polsce i na świecie. 

Czego będzie słuchał świat w wakacje 2019?

Jeśli chodzi o globalne playlisty, takie utwory jak "Truth Hurts" od Lizzo, "Bad Guy" Billie Eilish czy "Con Calma" od Daddy Yanky'ego i Snowa już osiągnęły status hitów i cieszą się dużym zainteresowaniem na popularnych playlistach Today’s Top Hits, RapCaviar czy ¡Viva Latino!.
Widzimy kawałki z ogromnym potencjałem na status przebojów lata 2019, to między innymi świeżo wydana kolaboracja “I Think I’m OKAY”, za którą stoją Machine Gun Kelly, YUNGBLUD i Travis Barker. W Wielkiej Brytanii listy przebojów mają szansę zawojować Yonaka z kawałkiem "Rockstar" oraz nowy utwór "Bags" od Clairo - ten ostatni zyskał sympatię szczególnie słuchaczy w wieku 18-24 lata.
Manewrując pomiędzy gatunkami i stylami przygotowaliśmy zestawienie różnorodnych brzmień - od indie rocka po country - które mają potencjał, by stać się globalnymi hitami lata 2019. Przy układaniu playlist pod uwagę wzięliśmy wiele różnych czynników - aktualną liczbę streamów, trendy wzrostowe i przewidywania od zespołu redaktorów muzycznych Spotify.
Hity lata 2019 na Spotify - świat (kolejność przypadkowa)
 1. Katy Perry - “Never Really Over”
 2. Five Seconds of Summer -  “Easier” 
 3. Lizzo - “Truth Hurts” 
 4. Billie Eilish - “bad guy” 
 5. Daddy Yankee, Snow - “Con Calma”
 6. Martin Garrixx feat. Macklemore, Patrick Stump z Fall Out Boy - “Summer Days”
 7. Lewis Capaldi - “Someone You Loved” 
 8. Tyler, The Creator - “EARFQUAKE”
 9. Maren Morris - “The Bones”
 10. Ed Sheeran & Justin Bieber - “I Don’t Care”
 11.  YG, Tyga, Jon Z - “Go Loko”
 12. Clairo - “Bags” 
 13. Young Thug feat. J. Cole, Travis Scott - “The London” 
 14. YONAKA - “Rockstar”
 15. Cardi B - “Press” 
 16. Avicii, Aloe Blacc - “SOS” 
 17. Shawn Mendes -“If I Can’t Have You”  
 18. Bon Iver -“Hey, Ma” 
 19. MGK, YUNGBLUD, Travis Barker - “I Think I’m OKAY”
 20. Dominic Fike - “Acai Bowl” 
 

Jakie letnie hity królują w Polsce?

To lato nie będzie należeć do jednego gatunku czy brzmienia,  będzie pełne rożnorodności,  na listach nie zabraknie polskich wykonawców. Tak jak w poprzednim roku przoduje rodzimy hip hop, to najpopularniejszy polski gatunek muzyczny na Spotify, także w lecie -  największe szanse na przebój zdaniem Spotify mają schafter (hot coffee), Bedoes (Nadchodzi lato) i Tymek z dwoma kawałkami (RainmanJęzyk ciała). 
Hitami też stają się utwory, w których popularni artyści łączą siły, często w oryginalny sposób mieszając brzmienia oraz z pozoru nie pasujące do siebie gatunki muzyczne - przykładem jest numer "Górą Ty", GOLEC UORKIESTRY, Gromee'go oraz Bedoesa. Inna supergrupa to tegoroczny skład Męskie Granie Orkiestra 2019. "Sobie i Wam" - to także jeden z najgorętszych kawałków letniego sezonu.
Jeśli chodzi o zagranicę to Polacy kochają Billie Eilish, "Bad guy" . Bez dwóch zdań na miano hitu lata zasługuje też Lil Nas X zasługuje Lil Nas X z viralowym kawałkiem "Old Town Road (Remix)", sensacyjnie łączącym trap oraz country. Każde lato to także taneczne hity, takich nie brakuje też w Polsce - Meduza - "Piece of My Heart" oraz nowy numer Martina Garrixa - "Summer Days" (feat. Macklemore i Patrick Stump)
 

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów