Inne Stranger Things króluje nawet na Spotify!

Stranger Things króluje nawet na Spotify!

Kuba Pardocki Kuba Pardocki, 09:30:06, 11 lipiec '19r.

17 milionów godzin(dane z 08.07.19) - tyle czasu spędzili użytkownicy Spotify na słuchaniu muzyki ze ścieżki dźwiękowej serialu "Stranger Things". Przy okazji premiery wyczekiwanego, trzeciego sezonu przyglądamy się, jak serialowe piosenki radzą sobie na Spotify i w których krajach słuchane są najczęściej.  

Dla fanów serialu zapewne nie będzie niespodzianką, że najczęściej słuchanym kawałkiem związanym ze "Stranger Things" jest "Should I Stay or Should I go" - przebój The Clash z 1981 roky. Utwór znajduje się nie tylko na oficjalnej ścieżce dźwiękowej produkcji, ale także na dziesiątkach prywatnych playlist tworzonych przez użytkowników. 
A oto więcej ciekawostek ze świata Stranger Things!
  • Na Spotify znajdziecie ponad 3500 playlist słuchaczy zatytułowanych "The Upside Down" (pol. "Druga Strona"). Najczęściej umieszczany jest tam mroczny i zagadkowy utwór "The Upside Down", którą na potrzeby serialu skomponowali Kyle Dixon i Michael Stein. Popularny jest także główny motyw muzyczny serialu - "Stranger Things".
  • Użytkownicy Spotify chętnie tworzą własne playlisty poświęcone bohaterom serialu. Najwięcej z nich zadedykowali Eleven (pol. Jedenastce), Steve'owi Harringtonowi oraz Willowi Beyersowi. 
  • Serialowi "Stranger Things" poświęcono 15 podcastów dostępnych na Spotify. Użytkownicy słuchali ich już przez ponad 4,6 tysiąca godzin. Numer #1 w tej kategorii dzierży The Stranger Things Podcast, który prowadzą Addi i Darrell Darnell. 
  • Klasyk The Clash "Should I Stay or Should I go"  odegrał kluczową rolę dla przebiegu wydarzeń w pierwszym sezonie serialu - Will śpiewał, gdy przebywał po Drugiej Stronie. Zauważyliśmy, że przez dwa tygodnie po premierze "Stranger Things" liczba odtworzeń tej piosenki wzrosła o 30%. 
Na globalnym blogu Spotify For the Record znajdziecie wywiad z Finnem Wolfhardem (serialowy Mike), gdzie opowiada o utworach, których słuchał w drodze na plan filmowy i swoich ulubionych piosenkach. Zdradził  także, do której dekady chciałby się przenieść, gdyby miał możliwość podróżowania w czasie. Skomponował także autorską playlistę. 
 

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów