Koncert/Impreza Warsaw Challenge 2019 – koniec lata w rytmie hip-hopu

Warsaw Challenge 2019 – koniec lata w rytmie hip-hopu

Kuba Pardocki Kuba Pardocki, 09:01:13, 19 sierpień '19r.

Kolejna edycja największej imprezy breakdance’owej w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Już 31 sierpnia scenę Warsaw Challenge w Forcie Bema rozpali rywalizacja najlepszych tancerzy z całego świata oraz koncerty topowych polskich artystów. W tym roku zobaczymy m.in. koncert z okazji 20lecia składu Płomień 81, wspólny projekt Tego Typa Mesa i Emila Blefa oraz rapera Kali.

Tegoroczne imprezowe lato zakończy się mocnym akcentem. 31 sierpnia do Fortu Bema wraca Warsaw Challenge – jedyne wydarzenie w Polsce łączące wszystko, co w kulturze hip-hopu najciekawsze. Taniec na światowym poziomie, muzyka topowych polskich artystów i bezpłatne warsztaty z najlepszymi instruktorami od kilkunastu lat zachęcają warszawiaków do wspólnej zabawy. Warsaw Challenge na stałe wpisało się do kalendarza hip-hopowych imprez. Ewoluuje wraz z nowymi ekipami tancerzy, śledzi trendy w muzyce i co roku zaskakuje dodatkowymi atrakcjami. Jedno pozostało niezmienne – impreza łączy pokolenia wokół hip-hopu i dobrej zabawy. Organizatorem Warsaw Challenge jest Miasto Stołeczne Warszawa. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Breakdance w roli głównej Idea festiwalu hip-hopu powstała w 2005 roku. Początkowo miała to być jedynie niewielka impreza łącząca zawody breakdance z koncertami lokalnych raperów. Pasmo sukcesów i współpraca ze znanymi gośćmi zobowiązują, dlatego z roku na rok Warsaw Challenge zmieniało swoje oblicze. Obecnie wyjątkowy projekt łączy występy taneczne na najwyższym poziomie z koncertami największych gwiazd sceny hip-hopowej. Jednak niezmiennie w centrum uwagi są zawody breakdance, od których wydarzenie wzięło swój początek.

Konkurs dla zawodników breakdance to jeden z najbardziej istotnych elementów Warsaw Challenge i jednocześnie największe wydarzenie taneczne tego nurtu w Polsce. Już za trzy tygodnie, 31 sierpnia zielony Fort Bema po raz kolejny stanie się tłem dla spektakularnych potyczek najlepszych b-boyów z kraju i ze świata. W zeszłym roku do formuły imprezy wróciły eliminacje dla polskich ekip tanecznych. W tym roku odbędą się 30 sierpnia w DK Kadr na Mokotowie. Najlepszy polski skład 31 sierpnia stanie do rywalizacji u boku międzynarodowych gwiazd tańca breakdance. Stawka jest wysoka - na zwycięzcę Warsaw Challenge 2019 czeka nagroda w wysokości 15 tysięcy złotych ufundowana przez Miasto Stołeczne Warszawa. Rejestracja ekip w ramach polskich eliminacji Warsaw Challenge trwa do 28 sierpnia 2019, do godz. 23.59, na stronie www.warsawchallenge.com.

Warsaw Challenge 2019 w muzycznej odsłonie Warsaw Challenge to wydarzenie, którego nie może pominąć żaden wielbiciel dobrej muzyki. Program imprezy to unikalne połączenie tanecznych bitew breakdance z koncertami gwiazd szeroko pojętej sceny hip-hopowej. Line-up wydarzenia co roku śledzą tysiące fanów liczących na spotkanie ze swoimi idolami. A że sam hip-hop obok znanych ksywek i beatów oferuje coraz to nowe, ciekawe miraże, to także scena Warsaw Challenge zmienia swoje oblicze. Tegoroczne koncerty to odbicie tego, co w tym nurcie nowe i interesujące. Nie zabraknie topowych nazwisk i muzycznych projektów, które w ostatnim czasie rozpaliły polską branżę muzyczną.

Koncerty zaplanowane w ramach tegorocznej edycji Warsaw Challenge o godzinie 16.30 otworzy Kali. Legenda polskiej sceny hip-hopowej, raper, którego twórczość przez lata ewoluowała i zaskakiwała zmieniając brzmienia i treści, obchodzi w tym roku 20-lecie działalności scenicznej. Po głośnym jubileuszowym koncercie w Katowicach Kali zagra swoje największe kawałki dla fanów zgromadzonych pod sceną Warsaw Challenge. Kolejnych wykonawców nie trzeba nikomu przedstawiać. O 18.30 mikrofon Warsaw Challenge przejmą wspólnie Ten Typ Mes i Emil Blef. Po latach solowych projektów dawni członkowie zespołu Flexxip ponownie spotykają się na jednej scenie podczas wyjątkowej trasy koncertowej. Od jedynego wspólnego albumu raperów, bardzo dobrze przyjętego wydawnictwa „Fach” minęło ponad 15 lat. W tym czasie Emil Blef odszedł od muzyki, aby poświęcić się prywatnym projektom. Ten Typ Mes stał się zaś jednym z najbardziej cenionych twórców swojego gatunku. Sentyment do wspólnego grania obudził cztery lata temu udział raperów w głośnym projekcie Albo Inaczej. W tym roku branżę zelektryzowała wiadomość o wspólnej trasie koncertowej artystów, który zagrają koncert także dla uczestników Warsaw Challenge. Tak atrakcyjne koncerty to przedsmak sobotniego muzycznego finału. Line up tegorocznej edycji wydarzenia zamknie o 21.00 koncert z okazji 20lecia legendarnego warszawskiego składu PŁOMIEŃ 81. Pezet, Onar i goście zaproszeni do współpracy w ramach wydarzenia dostarcza uczestnikom Warsaw Challenge porządną dawkę niezapomnianych rapowych emocji.

Organizatorem Warsaw Challenge jest Miasto Stołeczne Warszawa, producentem wykonawczym Stołeczna Estrada. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Więcej informacji o Warsaw Challenge 2019 znajduje się na stronie www.WarsawChallenge.com oraz na profilu wydarzenia na Facebooku.

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów