Informacje Wilku WDZ, Czarny HIFI i Staszek Koźlik kolejnymi ujawnionymi osobami w książce -To nie jest hip-hop. Rozmowy II

Wilku WDZ, Czarny HIFI i Staszek Koźlik kolejnymi ujawnionymi osobami w książce -To nie jest hip-hop. Rozmowy II

Kuba Pardocki Kuba Pardocki, 10:32:27, 22 sierpień '19r.

Po ogłoszeniu w zeszłym tygodniu udziału Taco Hemingwaya, autorzy „To nie jest hip-hop. Rozmowy II” zapowiadają kolejnych swoich rozmówców. W ostatnich dniach ujawniono, że w wyjątkowej publikacji znajdą się także obszerne wywiady z Wilkiem WDZ z formacji Hemp Gru, Czarnym HIFI oraz właścicielem Erem Studio Staszkiem Koźlikiem. Premiera książki już 27 września.

Wilku WDZ jest raperem i przedsiębiorcą. Pierwsze muzyczne kroki stawiał w zespole Funky Joint Squad. Współzałożyciel formacji Hemp Gru, z którą wydał trzy długogrające płyty oraz Trylogię „JLB”. Przez lata członek zespołu Molesta Ewenement. Współautor wielu utworów, które weszły do kanonu polskiego hip-hopu. Właściciel firmy odzieżowej DIIL oraz wytwórni muzycznej Hemp Rec. „Jest to na pewno ważna część kultury hip-hop” – mówi o książce w nagraniu opublikowanym na kanale DIIL TV Wilku WDZ i dodaje, że „wywiad [z nim został] przeprowadzony profesjonalnie”. Autorem wywiadu jest Jacek Baliński.

Kolejny z rozmówców, Czarny HIFI, jest producentem muzycznym, kompozytorem i inżynierem dźwięku. Artysta jest absolwentem Academy of Contemporary Music w Guildford. Debiutował w zespole HIFI Banda. Autor dwóch solowych projektów. Producent albumów Ani Dąbrowskiej oraz Izy Kowalewskiej. Współwłaściciel studia nagraniowego Otrabarwa. Pracuje w dziale A&R w Universal Music Polska. „Dużo wyrzuciłem z siebie rzeczy, które już od dłuższego czasu we mnie siedziały, a nie było [wcześniej] za bardzo okazji, żeby o tym porozmawiać” – mówi Czarny HIFI o wywiadzie, który przeprowadził z nim Bartek Strowski.

Staszek Koźlik jest z kolei realizatorem nagrań, inżynierem dźwięku, producentem i muzykiem. Był członkiem wielu zespołów, m.in. Agenda, kOnFuZz czy Plazmatikon. Połowa duetu producenckiego Sampler Orchestra. Założyciel i współwłaściciel Erem Studio, w którym od 2006 roku nagrał, zrealizował i zmiksował dziesiątki albumów. Wielokrotny zdobywca Złotych i Platynowych Płyt. Znany ze współpracy z takimi artystami, jak Sokół, Hemp Gru, Molesta czy Taco Hemingway. „Podoba mi się inicjatywa i pomysł na tę książkę. Poza tym fajnie się znaleźć w takim zacnym gronie” – opowiada Koźlik. Autorem wywiadu jest Bartek Strowski. 

Kolejni rozmówcy, którzy wzięli udział w „To nie jest hip-hop. Rozmowy II”, są ujawniani pojedynczo w każdy wtorek i środę. Ostatnia osoba zostanie zaprezentowana 28 sierpnia.

Wydana równie atrakcyjnie jak pierwsza część kontynuacja książki jest dostępna w przedsprzedaży w różnych wariantach. Na stronie wydawnictwa No Dayz Off można zamówić zarówno samą książkę (lub wersję e-book), jak również limitowany ekskluzywny zestaw oraz obie publikacje w promocyjnej cenie. Należy podkreślić, że cena „To nie jest hip-hop. Rozmowy II” jest niższa niż w przypadku zeszłorocznego wydawnictwa.

Premiera książki zaplanowana jest na 27 września 2019 roku.

fot. Ania Bystrowska

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów