Koncert/Impreza Street art w ramach obchodów stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Szwajcarią

Street art w ramach obchodów stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Szwajcarią

Kuba Pardocki Kuba Pardocki, 14:30:47, 06 wrzesień '19r.

7 września w Łazienkach Królewskich spotkają się artyści z Polski i Szwajcarii

Polska i Szwajcaria już od stu lat współpracują ze sobą zarówno na płaszczyźnie dyplomatycznej, jak i w obszarze technologii, gospodarki czy nauki. Z okazji setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych, już 7 września odbędzie się niezwykłe wydarzenie, podczas którego zaprezentowana zostanie współpraca artystyczna między dwoma krajami. W happeningu zorganizowanym przez Ambasadę Szwajcarii w Polsce w Łazienkach Królewskich wezmą udział artyści związani z szeroko rozumianą sztuką ulicy, czyli street artem – Polak, PIEKSA i Szwajcar, Fabian Florin aka Bane, którzy ramię w ramię stworzą dzieła symbolizujące współpracę i zaufanie między dwoma krajami. Cały proces twórczy będzie można oglądać już w sobotę 7 września w godzinach 12:00-18:00.

Łazienki Królewskie to miejsce, które być może nie kojarzy się ze street artem, a raczej z wiekową architekturą. Jednak pokaz, który odbędzie się w najbliższą sobotę będzie wyjątkowym połączeniem tradycji i kultury wysokiej, z którą nierozerwalnie związane są Łazienki z nowoczesnością i innowacyjnością, tak niezwykle ważnymi zarówno dla Szwajcarii, ale także dla Polski. Street art to dziedzina bliska ludziom i przestrzeni miejskiej. Dlatego wszyscy mieszkańcy Warszawy zaproszeni są do towarzyszenia artystom i obserwowania jak powstaje ich wspólne dzieło.

Polskę w artystycznych zmaganiach reprezentować będzie pochodzący z Krakowa – PIEKSA. Sztuki graffiti nauczył się sam, a tematem jego prac są zazwyczaj ludzie, którzy go inspirują – muzycy, aktorzy, sportowcy. Chce tworzyć instalacje, które sprawią, że odbiorcy jego prac poczują się lepiej w szarej miejskiej przestrzeni. Jego prace zdobią ulice wielu polskich i europejskich miast.

Drugim z artystów będzie Szwajcar – Fabian Florin aka Bane, działający wraz z Yiannisem Hadjipanayisem w duecie Bane&Pest. Ich wspólna artystyczna podróż rozpoczęła się na Międzynarodowym Festiwalu Street Art w Ayia Napa na Cyprze. Od 2014 roku podróżują po

Europie, Azji i Afryce, tworząc wyjątkowe murale. Brali udział w wielu festiwalach artystycznych, a od 2017 są oficjalnie reprezentowani przez szwajcarską galerię Galerie Löwen w Chur.

Bardzo się cieszę, że w ramach obchodów stulecia nawiązania kontaktów dyplomatycznych między Polską i Szwajcarią możemy gościć tak utalentowanych artystów z obu krajów – mówi ambasador Szwajcarii, Jürg Burri – To dowód na to, jak piękna jest współpraca naszych narodów, nie tylko ta gospodarcza czy technologiczna, ale także artystyczna.

Wydarzenie, które odbędzie się 7 września, to nie tylko świetna okazja do obserwowania pracy dwóch utalentowanych artystów, ale także rozrywka dla całej rodziny. Powstawaniu graffiti będą towarzyszyć plastyczne animacje dla dzieci i konkursy.

Na wszystkie atrakcje zapraszamy 7 września w godzinach 12:00-18:00. Wydarzenie odbędzie się w Łazienkach Królewskich, tuż obok instalacji Swiss Innovation Trail („Szwajcarski Szlak Innowacji”), wejście od ulicy Gagarina. Wstęp wolny.

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów