Informacje Na pomoc ciężko choremu Tobiaszowi. Hip Hop Fever 2 – więcej niż muzyka

Na pomoc ciężko choremu Tobiaszowi. Hip Hop Fever 2 – więcej niż muzyka

Kuba Pardocki Kuba Pardocki, 16:41:04, 17 wrzesień '19r.

Hip Hop Fever 2 – więcej niż muzyka. Peja uruchamia zbiórkę na rzecz ciężko chorego Tobiasza.

Tegoroczny festiwal Hip Hop Fever to coś zdecydowanie więcej niż muzyka. Poznański raper zaangażował się w pomoc małemu Tobiaszowi. Peja postanowił opowiedzieć historię małego wojownika i jego rodziców w swoich social mediach.

To wyjątkowy chłopiec, który od niedawna z pewną regularnością odwiedza nasz dom. Pomimo szeregu najcięższych schorzeń (Encefalopatia niedotlenieniowo-niedokrwienna, MPD - Mózgowe Porażenie Dziecięce, WNM - Wzmożone napięcie Mięśniowe, Padaczka lekooporna, karmiony sondą do żołądkową) dzielnie znosi trudy codziennej egzystencji nawet gdy jego uśmiech zwiastuje czasem rychły atak padaczki, którego byłem również świadkiem. Tobiasz słabo widzi, ale bardzo dobrze reaguje na dźwięki. Lubi te same piosenki, które śpiewałem z moją córką, kiedy była w jego wieku. Tobiasz jest też bardzo podobny do naszego Huga. Gdy dowiedzieliśmy się, że przechodzi rehabilitację u tej samej "cioci" co nasz syn - który z powodu obniżonego napięcia mięśniowego solidnie przepracował 8 miesięcy, by samodzielnie stanąć na nogi - moja żona postanowiła napisać do tych dzielnych ludzi, jakimi są bez wątpienia rodzice Tobiasza. Mama chłopca Karolina dała się zaprosić na kawę i w ten sposób cała trójka odwiedziła nas po raz pierwszy.

Druga edycja Hip Hop Fever to impreza Tobiasza. Podczas wydarzenia będą zbierane pieniądze na opłacenie rehabilitacji, ponieważ bez tego chłopiec będzie się usztywniał coraz bardziej w związku z napięciem mięśniowym, które jest tak wyczuwalne.

Dziś chciałbym Wam tylko powiedzieć, iż cieszę się z tej znajomości. Cieszę się na kolejne spotkanie. Być może jeszcze przed koncertem, na który zaprosiliśmy całą tę wspaniałą rodzinę. […] Pisząc tę słowa słyszę za ścianą krzyki dzieciaków. Kolejna aferka, którą zapewne wykręcił mój półtoraroczny syn. Niech krzyczy, niech tupie nóżką i rzuca zabawkami. Niech ryczy, niech nie śpi po nocach chcąc czytać bajki lub bawić się samochodzikiem. Niech sprawi, że będę apatyczny i zmęczony. Że od tych hałasów rozboli mnie głowa. Że po raz kolejny nie przetłumaczę któremuś z potomstwa, że nie tędy droga, by w akcie bezsilności pod nosem wycedzić przez zęby jakieś slangowe zaklęcie. Niech się dzieje. To tylko rzeczy i sprawy, o których rodzice Tobiasza nieustannie marzą. Jeśli zechcecie nam pomóc okazując swoje wsparcie będę dozgonnie wdzięczny.

Link do zbiórki: https://dzieciom.pl/podopieczni/34270
Instagram: @takiedziecko

*

Już 21 września w poznańskiej Arenie odbędzie się kolejna odsłona festiwalu Hip Hop Fever. Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji, która odbyła się w 2016 roku, Peja, główny organizator i pomysłodawca, znów zaprasza na prawdziwą muzyczną ucztę.

Bilety na HIP HOP FEVER 2 dostępne na Ticketos.pl.

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów