Polski RAP Znamy szczegóły zatrzymania Bonusa RPK! Współpracował z Gangiem?

Znamy szczegóły zatrzymania Bonusa RPK! Współpracował z Gangiem?

Remulus  Duma Remulus Duma, 21:05:27, 03 marzec '15r.


Wczoraj informowaliśmy o zatrzymaniu Bonusa RPK, dzisiaj na jaw wychodzą nowe fakty odnośnie zatrzymania. Jak podaje portal tvp.info, Bonus RPK trafił do aresztu, po obławie CBŚP na gang "Rympałka".

- W czasie akcji trwającej od czwartku do poniedziałku, policjanci zatrzymali dziewięć osób, a dziewięć kolejnych dowieźli do prokuratury z aresztów i więzień. Gang miał handlować narkotykami i bronią, a także dopuszczać się zabójstw.

– Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji pracujący przy śledztwie dotyczącym działania zorganizowanej grupy przestępczej Marka Cz. ps. Rympałek w dniach 26 lutego – 2 marca zatrzymali dziewięciu mężczyzn, a dziewięciu kolejnych zostało dowiezionych do prokuratury z aresztów i więzień. Zatrzymanym przedstawiono udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu bronią i amunicją oraz obrotu znaczną ilością narkotyków. 12 osób zostało aresztowanych – powiedział tvp.info prok. Piotr Woźniak, naczelnik wydziału do walki z przestępczością zorganizowaną i korupcją Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. 

Do sprawy gangu „Rympałka” zatrzymano w ostatnich latach 71 osób, z czego 56 aresztowano. 

Bonus w gangu?

Jedną z osób, które wpadły w policyjnej obławie jest znany stołeczny raper Bonus RPK. Miał brać udział w obrocie kilogramem substancji odurzających. Muzyk trafił do aresztu. 

Gang sp. z o. o. 

Gang, na czele którego – zdaniem śledczych – stał „Rympałek” był ściśle zhierarchizowaną grupą. Bossowi podlegał jego dawny kompan Jacek S. ps. Falconetti vel Terrorysta, który dołączył do ekipy po zakończeniu długiej odsiadki. Był oficjalnym wicebossem oraz odpowiadał za przestępczą dyplomację, czyli kontakty z innymi grupami przestępczymi. Podlegali mu „Zioło” i „Suchy”. Pierwszy nadzorował transakcje narkotykowe i jednocześnie był skarbnikiem grupy. 

W zeznaniach skruszonych pojawia się jeszcze jedna podgrupa, która miała podlegać Markowi Cz. To tzw. usypiacze: Marek R. ps. Broda i Jerzy B. ps. Jurek. Ich rolą, według prokuratury, było dokonywanie zabójstw na zlecenie. Ponadto sprawowali pieczę nad arsenałem bandy, w którym znajdowały się m.in. pistolety zwykłe i maszynowe oraz karabin mauser. Trzon bandy uzupełniała także „grupa szybkiego reagowania”, czyli ludzie odpowiedzialni za obstawianie „rozkminek”, czyli gangsterskie spotkania na szczycie. 

Jak ustalili śledczy, największe zyski gang czerpał z handlu narkotykami, głównie heroiny i kokainy oraz amfetaminy. Sprzedawali towar stołecznym grupom przestępczym, ale także „eksportowali” go do gangów z Wrocławia, Zielonej Góry i Poznania. Później zaczęli także sprowadzać marihuanę z Holandii, ale nim ten biznes rozkręcił się na dobre, grupę rozbiła policja.
tvp.info

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów