Polski RAP Prokuratura o Bonusie RPK: mógł wprowadzić do obrotu 26 kg marihuany

Prokuratura o Bonusie RPK: mógł wprowadzić do obrotu 26 kg marihuany

Remulus  Duma Remulus Duma, 19:20:21, 05 marzec '15r.

Ponad 26 kilogramów marihuany i co najmniej 200 gramów kokainy miał, zdaniem prokuratury, wprowadzić do obrotu raper Bonus RPK w latach 2008-2010 informuje portal Tvp.info Przebywający w areszcie muzyk przekonywał podczas przesłuchania, że padł ofiarą pomówień osób, które zazdroszczą mu, że prowadzi legalną firmę i powiodło mu się w życiu - czytamy dalej. 

Bonus RPK od kilku dni przebywa w areszcie, jak informowaliśmy wcześniej Bonus RPK trafił do aresztu, po obławie CBŚP na gang "Rympałka".

Poniżej treść artykułu:

Pierwsze informacje od śledczych wskazywały, że Bonus RPK miał mieć udział w obrocie kilogramem narkotyków. Okazuje się jednak, że zarzuty jakie usłyszał w ubiegłym tygodniu są znacznie poważniejsze. – Mężczyzna ten jest podejrzewany o udział w latach od 2008 do września 2009 r. w obrocie ponad 28 kilogramami marihuany. Regularnie miał dokonywać transakcji z ilościami od pół kilograma do 8 kilogramów, kupując marihuanę po 16 zł za gram. W okresie od sierpnia 2009 r. do października 2010 r. miał także kupować kokainę, nie mniej niż 10-20 gramów tygodniowo – opowiada jeden ze śledczych. 

Pogrążony przez dostawcę i wspólnika? 

Z informacji portalu tvp.info wynika, że prokuratura zbierając dowody przeciwko Bonusowi RPK oparła się na relacjach dwóch osób. Jedna z nich miała być hurtownikiem narkotyków w gangu „Rympałka”. Skruszony ujawnił, że był dostawcą muzyka. Drugim świadkiem jest były wspólnik Bonusa, który miał w jego imieniu brać udział w wielu transakcjach. 

Sam muzyk miał nie przyznać się do zarzucanych mu przestępstw. Przekonywał, że jest niewinny, a zarzuty opierają się na pomówieniach osób, które mogą zazdrościć mu tego, że ma firmę i poukładane życie.

Dobijanie gangu „Rympałka” 

W dniach od 26 lutego do 2 marca policjanci CBŚ zatrzymali dziewięciu mężczyzn, a dziewięciu kolejnych zostało dowiezionych do prokuratury z aresztów i więzień. Zatrzymanym przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu bronią i amunicją oraz obrotu znaczną ilością narkotyków. 12 osób zostało aresztowanych. 

Do sprawy gangu „Rympałka” zatrzymano w ostatnich latach 71 osób, z czego 56 aresztowano.

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów