Teledysk AEREKA - BOOM BAP [OFFICIAL VIDEO] 1080HD

AEREKA - BOOM BAP [OFFICIAL VIDEO] 1080HD

Remulus  Duma Remulus Duma, 21:48:49, 07 listopad '16r.


BOOM BAP to numer promujący najnowszy albumu AEREKA zatytułowany „TEMAT RZEKA”. Klip został wykonany przez Michała Zagórskiego, natomiast edycją i efektami zajął się GibOn z Freaky Monkey Sequence. Ujęcia do klipu zostały zarejestrowane we wrześniu tego roku: (…) zależało mi na nagraniu klipu do tego numeru, ponieważ chciałem przypomnieć słuchaczom cudowne lata 90’te. Główny prym wiodą tu brudne bębny, filmowa trąbka i mocny bas. Generalnie, utwór ten powstał chyba z tęsknoty za tymi wspaniałymi czasami. Jest to poniekąd mój ukłon w stronę analogowego świata. (Aereka)


Premiera albumu będzie miała miejsce 13 listopada 2016. Album jest koneserską mieszanką smakową/stylową… powstawał sukcesywnie przez kilka lat – dojrzewał jak dobra whisky. Większość utworów na płycie autor wyprodukował, zaaranżował oraz zmiksował sam. W procesie twórczym używał sampli z płyt winylowych, Akai MPC 2500, analogowego stołu studyjnego oraz magnetofonu szpulowego: „Jestem wielkim fanem sprzętów analogowych i kocham je za ich brzmienie, dlatego też lubię go nadużywać.Intro i Outro na płycie zawdzięczam moim dziadkom, u których na szafie znalazłem 7” płytę „Sami Słuchamy Sami Sprawdzamy”, która idealnie początkuje i zamyka analogową otoczkę płyty…numer „Polska”, trochę humorystyczny, trochę poważny, ale na pewno emocjonalny, ponieważ związany z moim kochanym krajem” (Aereka).

Ponadto na płycie pojawia się utwór „Pytania Odpowiedzi”, który powstał podczas „klasycznej, weekendowej” biesiady w studio u Emigraczy. „Każdy utwór był, jest i będzie częścią mojej podróży po muzycznym świecie”(Aereka).


Cały album „TEMAT RZEKA” został zrealizowany w Lion Studio Dundee. Mix wykonał Arkadiusz - Aereka - Dziurzyński. Mastering całego albumu wykonał Tom S Audio Mastering. Wydawcą krążka jest BRUNX Records.

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów