Inne Udostępniłeś stream z KSW 37? To czekaj na pozew od Polsatu

Udostępniłeś stream z KSW 37? To czekaj na pozew od Polsatu

Remulus  Duma Remulus Duma, 21:34:38, 06 grudzień '16r.

W miniony weekend odbyła się gala KSW37, w ramach której własną walkę stoczyli Mariusz Pudzianowski i Popek Monster. Wiele osób nielegalnie udostępniło stream z tego wydarzenia. Jak podaje portal Komputer Świat, Polsat zamierza wziąć się za te osoby i szykuje pozwy. Na liście są m.in. znani youtuberzy.

Każda gala KSW budzi w rodakach wielkie emocje. Polsat doskonale o tym wie i stara się zarobić na wydarzeniu. W ten weekend odbyła się 37. edycja gali KSW i najważniejszym jej punktem była walka Mariusza Pudzianowskiego z Popkiem Monsterem. Możliwość obejrzenia gali wiązała się z opłatą w wysokości 40 złotych, ale żyjemy w dobie streamingu i wiele osób postanowiło w nielegalny sposób udostępnić stream z tego wydarzenia. Nie licząc się z konsenwencjami.

Polsat w tym roku nie zamierza pobłażać łamiącym prawo i szykuje pozwy przeciwko osobom, które udostępniły stream z 37. edycji KSW. Wśród nich znajdują się youtuberzy, w tym jeden bardzo znany. Szacuje się, że KSW obejrzało za darmo około 250 tysięcy osób i najwięcej z nich właśnie za sprawą streamu jednego z youtuberów.

Jest to jawne łamanie prawa, więc nie zostawiamy takich spraw bez wyjaśnienia. Tak było i wczoraj. Na nasze wezwanie m. in. popularna transmisja na FB została usunięta. Ponadto do odpowiednich organów wystosujemy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, mówi Olga Zomer, rzecznik prasowa Polsatu.

Wiele osób stara się bronić tych, którzy udostępnili stream za darmo. W rzeczywistości jednak zostało złamane obowiązujące prawo, które stoi po stronie Polsatu. Jak wysokie będą kary dla udostępniających? Tego na razie nie wiadomo, ale mogą opiewać łącznie nawet w milionach złotych.

Źródło: komputerswiat

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów