Wywiad WSRH: Nigdy się nie zamykalismy na jakiekolwiek brzmienie (Wywiad)

WSRH: Nigdy się nie zamykalismy na jakiekolwiek brzmienie (Wywiad)

Remulus  Duma Remulus Duma, 21:25:58, 27 styczeń '17r.Lekkim zaskoczeniem jest brzmienie Waszej nowej płyty. Powracająca moda na sample i bardziej klasyczne brzmienia sugerowała, że "Świt EP" takie będzie, zwłaszcza jeśli brać pod uwagę "Szkołę wyrzutków", czy ostatnie solo Shellera. Dostaliśmy jednak mieszankę brzmień, jak wpłynęło to na odbiór epki? 

SŁOŃ: Nigdy się nie zamykaliśmy na jakiekolwiek brzmienie. Zarówno rzeczy klasyczne fajnie siedzą, jak i te nowocześniejsze. Jeśli rap jest dobry - to jest dobry, niezależnie od brzmienia czy okresu, w którym powstał. Odbiór EP jest bardzo fajny, co nas bardzo cieszy! Nasi słuchacze wiedzą, czego się można po nas spodziewać poza tym wyszło to w 100% naturalnie.


W jakim czasie planujecie wydać całą trylogię? 

SŁOŃ: W tym roku ukaże się całość!

Kolejne części będą ukazywać się w regularnych odstępach czasu? 

SHELLERINI: Drugą część "Czarnego Słońca" planujemy na wiosnę, a trzecią chcemy wypuść jesienią.

Trzeba przyznać, że Wasza współpraca z ReTo w "Serpentynach" była czymś, czego chyba nikt się nie spodziewał. Jak doszło do tej kooperacji? 

SŁOŃ: Reto jest jednym z najoryginalniejszych raperów z "nowej fali", bardzo podoba mi się to, co robi i nie rozumiem hejtu na typa, który po prostu nie brzmi jak cała reszta. Oprócz skillsów i całego "image" ma na siebie pomysł a całe pierdolenie na jego temat jest po prostu kolejną modą internetową. Dostałem jego numer od Penxa, zadzwoniłem i po prostu pogadaliśmy heheJakiś czas temu zakończyło się 061 Tour, planujecie trasę ze "Świtem"?

SŁOŃ: Tak, trasa zaczyna się w drugiej połowie stycznia! Odwiedzimy sporo miejsc w PL, UK, NL. Sprawdzaj nasze FB/IG żeby sprawdzić daty i miejsca!


W wywiadzie dla Popkillera Słoń wspomniał, że jara się Tokenem. Co sądzisz o jego nowym albumie? Myślisz, że brakuje takiego podejścia do rapu wśród młodych jakie ma m.in. Token? 

SŁOŃ: Nie sprawdziłem jego płyty w całości, więc nie będę się wypowiadać na ten temat; natomiast jeśli chodzi o jego skillsy jak i osobowość to typ rozpierdala. Osobowości na pewno brakuje na polskiej scenie natomiast tak samo wspominałem w którymś z wywiadów, że jeśli chodzi o warsztat liryczny/techniczny/whatever to scena się bardzo rozwinęła i to właśnie za sprawą "nowej fali".Na kanale BDF możemy obserwować akcję "BDF Gościnnie". Czy powstanie z tego później jakiś mixtape, epka lub pełnoprawna składanka? 

SŁOŃ: Mamy kilka planów na to - niedługo będą szczegóły całości!

Na nowe solo Shellera czekaliśmy pięć lat. Na kolejne też będziemy musieli tyle czekać? 

SHELLERINI: Pierwsze solo wyszło po siedmiu latach - licząc od płyty PWS'ów. Drugie po pięciu, więc trzecie powinno się ukazać w 2019 heh A tak serio to chciałbym usiąść do swojej płyty zaraz po ukończeniu trylogii WSRH, więc jest szansa na przyszły rok.

Masz już jakieś wstępne pomysły, wyobrażenia na temat tego albumu czy raczej skupiasz się tylko i wyłącznie na WSRH na ten moment? 


SHELLERINI: Na razie skupiam się całkowicie na projekcie ze Słoniem.

Sheller, jesteś znany głównie z tego, że Twój styl jest mocno oldschoolowy, brudny. Są jacyś nowocześni raperzy, niekoniecznie z Polski, których muzyka Ci się podoba? 

SHELLERINI: Przyznam, że nie mam zbyt dużo czasu na śledzenie nowości. Rap freshaman'ów, który obił mi się o uszy, szczególnie tych z przedrostkiem "lil" (z wyjątkiem Dickiego) mi nie siada. Ale zawsze chętnie sprawdzę to, co wypuści np Vince Staples, Denzel Curry, czy też królowa Young M.A heheCo sądzicie o najnowszej płycie ATCQ? Skład, który po 18 latach wydaje, według mnie, jeden z najlepszych albumów w 2016 roku w Stanach to naprawdę coś. 

SŁOŃ: Ja nie słyszałem do teraz tej płyty. Pomimo że zawsze byli dla mnie odrobinę "za spokojni" to album "MIDNIGHT MERAUDERS" rozpierdala. Spoko, że wracają - propsuję. Z tego co wiem Pete Rock & CL Smooth też planują powrót!

SHELLERINI: Podobał mi się pierwszy singiel, ale całej płyty nie słyszałem. I mimo, że nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem ATCQ to fajnie, że wrócili i nie przeszli bez echa jak to często bywa przy powrotach raperów Złotej Ery.

Rozmawiał: Igor Wiśniewski

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów