Wywiad Weekendowe połowy podziemia #1 Turas

Weekendowe połowy podziemia #1 Turas

Remulus  Duma Remulus Duma, 21:17:54, 05 marzec '17r.


Zanim przejdziemy do wywiadu, przedstawię sylwetkę dzisiejszego połowu. Turas – Wiktor, pochodzi ze Zgierza. Muzykę tworzy dosyć nie długo bo dopiero pół roku, rapem zaraził go brat, który był DJ’em oraz członkiem grupy hip-hopowej. W swojej twórczości opisuje rzeczy oraz sytuacje, które go otaczają bądź otaczały. Więcej poniżej.

Tyszkin: Zapraszamy na nasz nowy cykl, a mianowicie Weekendowe połowy, w których będziemy przedstawiać sylwetki ludzi, których powinniście bacznie obserwować. W dzisiejszym, notabene premierowym, odcinku witamy Turasa, cześć, przedstaw się.

Turas: Siemanko jestem Wiktor, moja ksywka Turas, mam 18lat. Dziękuję za zaproszenie do wywiadu, pozdrawiam całą RAPDUMĘ, mam nadzieję, że spodoba się wam moja osoba.

Tyszkin :Pewnie każdy zadaje Tobie to pytanie i tym razem ja muszę, jak się zaczęła Twoja przygoda z hip-hopem i dlaczego moi znajomi gdy słuchają Twoich kawałków pytają się mnie „czy to nowy kawałek Kubana?”

Turas: Hip-hopem zaraził mnie brat, który za młodych lat był Dj'em. Codziennie siedząc w pokoju zza ściany słyszałem wiele klasyków takich jak Cypress hill czy NWA, później z biegiem czasu sam zacząłem ich słuchać. Kiedy ten gatunek zagościł w moim sercu na dobre postanowiłem również tworzyć w tym gatunku. Kubana twórczości słucham od dawana, praktycznie od jej początków.
Od wielu ludzi słyszę, że nawijam jak Kuban - szczerze nie wiem, czym jest to spowodowane. Nigdy nie starałem się robić z niego żadnej kopii, po prostu nawijam swoje.

Tyszkin: OK, z tego co wiem pochodzisz ze Zgierza, co robisz tam na co dzień i co sprawia, że ostatnio w swoich kawałkach nawijasz o imprezach? Aż tak dużo się bawisz?

Turas: Na dniach chodzę do szkoły, wieczorami piszę teksty. W weekendy z ziomkami latamy po mieście, często odwiedzamy Łódź. Nie wiem skąd to spostrzeżenie odnośnie imprez w tekstach. Sam z siebie nie lubię zbytnio chodzić na imprezy, ten czas wolę spędzić bardziej pożytecznie, chociażby na pisaniu tekstów więc nie, nie imprezuję dużo. Co do tekstów - myślę, że tylko w "kiedy" pojawił się taki motyw.

Tyszkin: Nie tylko, motyw ten przewinął się w Mamy to w planach, opowiedz o tym kawałku.

Turas: Fakt, ten kawałek pisałem specjalnie na swoje 18 urodziny w klubie, gdzie dawałem koncert. Przedstawiłem w nim swoją wizję przysłowiowych "melanży , chciałem także, aby przy tam kawałku ludzie dobrze się bawili.

Tyszkin: No dobrze to powiedz nam kim i czym się inspirujesz i dlaczego nie jest to BONUS RPK?

Turas: [Śmiech, długa cisza] Muzykę hip hop dzielimy na wiele upodobań. Jedni wolą słuchać oldschoolowych brzmień, drudzy newshoolowych. Ja należę do obu tych grup. Jednakże rap BONUSA RPK po prostu nie przypada mi do gustu, nie jest kierowany dla takich osób jak ja. Moją oldschoolową inspiracją zawszę będzie O.S.T.R, cenię go za szczerość oraz wartości jakie wnosi do swojej twórczości. Jeśli chodzi o inspiracje newshoolowe są to zagraniczni artyści, nie tylko Amerykańscy. W swojej muzyce staram się iść z trendem jaki teraz panuje na świecie, jednakże nie zapominam o przekazie 

Tyszkin: Zapytałem o Bonusa RPK ponieważ ostatnio pod Twoim filmikiem ktoś skomentował, że Twoja ksywka pasuje do patusa a nie do kogoś kto nagrywa taką muzykę.

Turas: Widziałem ten komentarz. Widać po tym, że ksywka Turas może kojarzyć się z innymi klimatami, które zupełnie do mnie nie pasują. Pozostaje tylko sprawdzić co tworzę i zmienić zdanie.Tyszkin: Przejdźmy do muzyki, twoje produkcje przyjemnie się słucha jak i również ogląda. Sam pisałeś scenariusz do teledysku, czy poprosiłeś kogoś?

Turas: Cały czas dążę do tego, żeby moja muzyka była na jak najwyższym poziomie zarówno tekstowym jak i jakościowym. Patrząc na pierwsze kawałki a obecne myślę, że wszedłem na wyższy poziom i kawałki naprawdę przyjemnie się słucha ale to zależy również od gustu słuchaczy.

Nasze dotychczas powstałe teledyski to czysty spontan. Nie pisaliśmy do nich żadnych scenariuszy po prostu padł plan zrobienia czegoś takiego, wzięliśmy kamerkę i tworzyliśmy.

Tyszkin: Jak oceniasz dzisiejszy HIP-HOP, nie jest Ci trudno gdy Bedoes jest w podobnym wieku i „miksuje Cipki jak pasza”?

Turas: Na pewno dzisiejszy Polski Hip-Hop idzie do przodu. Cały czas otacza nas masa koncertów, nasi topowi artyści grają również za granicami kraju. Podziemie stoi na bardzo wysokim poziomie, czasami dużo większym niż mainstream. Nie patrzę na Bedoesa, nie jest mi trudno, robię swoje i prę wciąż do przodu !

Tyszkin: Kogo możesz nam polecić z podziemia?

Turas: Adi Nowak, Flojd Wiro
Co do tego pierwszego nie wiem, czy można go nazwać podziemiem ale ja go sobie tam umieściłem. Oczywiście z podziemia również polecam Turasa [śmiech] 

Tyszkin: Jakie są Twoje najbliższe plany muzyczne?

Turas: Moim najbliższym planem muzycznym jest wydanie mixtapu, nad którym cały czas pracuję. Planuję wydać go do końca czerwca, pierwsze kawałki są już na moim kanale YT. Płyta będzie nosić nawę "Jasna Sprawa Mixtape" , oraz pojawi się nakład fizyczny.

Tyszkin: To tyle na dzisiaj, mam nadzieję, że wam się podobało, czekamy na opinie a Tobie dziękujemy za poświęcenie czasu.Na samym dole znajduje się najnowszy kawałek Turasa. 

Turas : Również dziękuję.

 

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów