Wywiad Sopelowa: Brałam udział w bitwach freestylowych i tak narastała zajawka

Sopelowa: Brałam udział w bitwach freestylowych i tak narastała zajawka

Marcin Nowak Marcin Nowak, 10:00:00, 20 maj '17r.

Rapduma: Cześć, dzisiaj w naszym wywiadzie tekstowym Sopelowa. Przedstaw się i opowiedz nam kilka rzeczy o sobie.

Sopelowa: Cześć :) Z tej strony Sopelowa, jestem z Bytomia. Muzyką zajmuję się od 4 lat. 30 kwietnia minął miesiąc od wydania mojej pierwszej EP - „Lowa Lova”. Kawałki są w klimacie r'n'b, rapu oraz soulu.

R: Jak zaczęła się Twoja kariera?

S: Wszystko zaczęło się w liceum kiedy to na j. polskim zamiast pilnie brać udział w lekcji pisałam swój pierwszy kawałek. Postanowiłam go zarapować kilku znajomym i jak się okazało była to najlepsza decyzja w moim życiu. Mocno mnie spropsowali i zmotywowali do dalszego podążania w tym kierunku. Zatem jeździłam na koncerty, brałam udział w bitwach freestylowych i tak narastała zajawka. Na jednej z bitew zauważył mnie śp. Ymcyk, który zaproponował mi abym dograła mu się do kawałka i tym sposobem nagraliśmy „Jest jeszcze czas”. Odkąd sięgam pamięcią to zawsze brałam udział w konkursach muzycznych, jako dziecko śpiewałam m.in. piosenki po angielsku do żywych instrumentów. W kulturze 4 elementów jestem od dawna, kilka lat tańczyłam hip-hop w grupie NCT, z którą jeździliśmy na mistrzostwa zdobywając 1 miejsce pod okiem Michała Piróga. Aktualnie studiuje jednocześnie 3 kierunki studiów, ale staram się tak organizować swój czas, by móc realizować się muzycznie.

R: Zajmijmy się Twoją debiutancką EP-ką. Twoje utwory są w języku polskim oraz angielskim. To niecodziennie, dlaczego?
Do jakiej grupy słuchaczy chcesz dotrzeć?

S: Dokładnie, płyta jest dwujęzyczna. Dobrze mi się tworzy również w języku angielskim, wtedy czuję, że mogę pobawić się jeszcze bardziej moim flow. Natomiast jeśli chodzi o słuchaczy to nie ma ograniczeń. Jeśli ktoś choć raz był zakochany to na pewno odnajdzie się w warstwie tekstowej, a dźwiękowo odbiorcy, którzy lubią klimatyczny, kojący momentami mglisty kobiecy głos na łagodnym instrumentalu.


R: Jak wygląda u Ciebie sprawa związana z podkładami muzycznymi, sama je tworzysz?

S: Co jakiś czas przesłuchuje paczki z bitami od producentów w poszukiwaniu perełek. Jednak bardzo bym chciała umieć sama sobie tworzyć podkłady muzyczne, co dałoby mi większą możliwość odtworzenia melodii którą mam w głowie. Wszystko przede mną..


R: Twoja EP-ka jest na poziomie. Jest pozytywnie odbierana, dlatego tutaj moje pytanie czy planujesz ją promować jeszcze innymi klipami?

S: Tak, zamierzam nagrać jeszcze jeden klip, ale nie pytaj do którego numeru bo tego nie zdradzę ;) Wierzę, że uda mi się to osiągnąć i efekt będzie również powalający tym bardziej, że pomysł na video mam dokładnie zaplanowany.


R: Jak chcesz aby inni usłyszeli o Tobie? Czy uważasz, że masz to coś czego brakuje innym ?"

S: Chciałabym aby słuchacze sprawdzali na bieżąco mój kanał, wchodzili na fanpage - Sopelowa na facebooku gdzie znajdą m.in. informacje o koncertach i nowych projektach. Wiesz… każdy artysta się czymś różni, ma coś wyjątkowego w sobie za co cenią go odbiorcy. Bardzo dobre przyjęcie „Lowa Lova” utwierdza mnie w tym, że to „coś” jest właśnie we mnie.


R: Do czego dążysz w muzyce?

S: Dążę do tego aby spełnić swoje wszystkie muzyczne fantazje.


R: Chciałabyś, aby Twoje utwory były puszczane w radiu?

S: Udostępnienie mojej muzyki w radiu to tylko pozytywny efekt uboczny, głównie skupiam się na tworzeniu muzyki, a nie na myśli gdzie powinna być ona udostępniana. Jednak na pewno byłby to ogromny sukces, którego sobie życzę.


R: OK, wiemy już o Tobie trochę. Powiedz co planujesz w przyszłości?

S:Zamierzam grać koncerty promujące EP „Lowa Lova” oraz tworzyć materiały na płytę LP.


R: Gdzie można będzie Cię zobaczyć?

S: Na pewno Bytom oraz Tarnowskie Góry. Dokładne terminy i miejsca koncertów w innych miastach będą umieszczane na fanpage - Sopelowa.


R: Dziękujemy za wywiad, jeśli chciałabyś coś dopowiedzieć to prosimy.

S: “Love me now or learn how to be my heater”

%MCEPASTEBIN%

#TAGI

#Sopelowa

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów