Wywiad Bejf: Uważam, że muzyk powinien umieć korespondować z trendami, które obecnie są na rynku.

Bejf: Uważam, że muzyk powinien umieć korespondować z trendami, które obecnie są na rynku.

Marcin Nowak Marcin Nowak, 14:00:00, 04 lipiec '17r.

"Uważam, że muzyk powinien umieć korespondować z trendami, które obecnie są na rynku"

Bejf, czyli Wojtek Szołdra urodzony w 1989 roku w Zabrzu. Muzykę rap poznał już w najmłodszych latach za sprawą starszego brata. Pierwsze próby tworzenia własnych nagrań miały miejsce w roku 2006. Sprzęt, na którym pracował ograniczał się do mikrofonu „patyczaka” przyklejonego do kartonowego pudełka taśmą klejącą, a całość odbywała się na siedząco. Przez kolejne cztery lata nie działo się zbyt wiele, powstawały luźne single i zalążek studia nagrań.

 

W 2010 roku wszedł w szeregi zespołu Iron Town, czego rezultatem jest nagranie albumu „Ze źródła”. Projekt realizowany był w prowadzonym przez Cezefiasza Kiczyn Studio. W 2011 roku drogi członków Iron Town rozeszły się. Mniej więcej w tym samym czasie założone zostaje ATM Studio, które rozwijane jest do dnia dzisiejszego i powstaje w nim większość nagrań. Kolejne lata przynoszą nowe solowe albumy.

 

Na początku 2012 roku wyszedł materiał „Cztery Strony”, nieco później „Moja wersja wydarzeń”. Jest to również okres pierwszych poważniejszych prób w roli producenta, co skutkuje ukazaniem się singli takich jak „Zmienić się”, „Gdzieś tam”.

 

W kwietniu 2013 roku wychodzi „Still On Track Mixtape”. Dzięki dobremu odbiorowi, nawiązuje się współpraca z Invsbl, inicjatywą zrzeszającą niezależnych artystów. W swojej muzyce Bejf cały czas poszukuje nowych rozwiązań. Ostatnio najlepiej odnajduje się w eksperymentalnych, elektronicznych klimatach podszytych ciężkimi syntezatorami. Nie wyklucza jednak powrotu do klasycznych brzmień lub obrania całkiem innego kierunku.

 

Do MaxFloLabu wchodzi ze swoim najnowszym albumem "W świecie plastikowych głów", którego produkcją zajął się jsvdrum.

Źródło biografii : MAXFLO

Zapraszamy do zapoznania się z naszym wywiadem z Bejfem, który poprowadził Krzysiek. Pierwsza część tej rozmowy skupiła się na twórczości rapera, procesie ewolucji muzyki oraz współczesnych trendów. 

Druga część juz niebawem!

#TAGI

#Bejf

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów