Wywiad Massey: Chciałbym po prostu dopierdolić taką klasyczną płytę w stylu Mobb Deep

Massey: Chciałbym po prostu dopierdolić taką klasyczną płytę w stylu Mobb Deep

Patryk Cyranowski Patryk Cyranowski, 09:16:53, 06 lipiec '17r.

W rozmowie dużo o twórczośći rapera, jak i procesie twórczym, a także o "byciu dinozaurem sceny". Zapraszamy do posłuchania o starych czasach i wielu wspomnieniach dawnych osiedli ze starszych roczników.A dla niewtajemniczonych - poniżej krótkie bio:

Massey, właściwie Damian Laskowski (ur. 14 czerwca 1980 w Inowrocławiu) – polski koszykarz zawodowy i raper. Znany ze współpracy z Pelsonem, Nullo, Miexonem, Guralem, Peją i Edasem. Poza działalnością artystyczną prowadzi także wytwórnię muzyczną MTP Records.

Damian Laskowski hip-hopem zainteresował się w 1992 roku za sprawą teledysków zagranicznych wykonawców emitowanych w telewizji. W 1994 roku podjął pierwsze próby jako raper. W międzyczasie powołał zespół DLS, wraz z którym nagrał jeden album. W 1999 roku nagrał debiutancki solowy nielegal Osiedle Rąbin. Na wydawnictwie znalazł się m.in. utwór tytułowy, który zyskał lokalną popularność.

W 2001 roku został wydany drugi album solowy Laskowskiego pt. Betonowy świat. Materiał został zrealizowany w studio Nagrania zostały zarejestrowane w rzeszowskim studiu RSC. W ramach promocji do utworu "Nowe pokolenie" został zrealizowany teledysk. Wydawnictwo spotkało się z pozytywnym przyjęciem ze strony publiczności. Pewną popularność zyskała także piosenka "Ej chłopak", emitowana w lokalnych rozgłośniach radiowych.

W 2003 roku wraz z ojcem nagrał płytę zatytułowaną Miejski projekt. Album promowany podczas koncertów w kraju. W międzyczasie Massey poznał związanego z formacją Trzeci Wymiar Nullo. W efekcie raperzy nagrali utwór pt. "Basketball", który ukazał się w 2004 roku na reedycji debiutu 3W pt. Cztery pory rapu. Także w 2004 roku został wydany czwarty nielegal Masseya pt. Warto było.

15 grudnia 2005 roku ukazał się pierwszy "legalny" album rapera pt. Nowa jakość. Nagrania ukazały się nakładem wytwórni Rap-In Records. Gościnnie w nagraniach wzięli udział m.in. Pelson, Nullo i Miexon. Na płycie znalazło się 16 utworów w tym dwa ("Pamięć", "Basketball") zarejestrowane "na żywo" z użyciem instrumentów. Oprócz działalności muzycznej raper jest współprowadzącym audycji hiphopowej "Jasna Strona Czarnej Muzyki" w Radiu Żnin FM wraz z DJ/prezenterem radiowym Patrykiem Cyranem Cyranowskim od 2015 roku.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Massey

#TAGI

#Massey

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów