Inne Liroy z politycznym sukcesem - marihunaen zaleglizowany!

Liroy z politycznym sukcesem - marihunaen zaleglizowany!

Marcin Nowak Marcin Nowak, 10:26:17, 24 lipiec '17r.

W kraju trwają protesty przeciwko reformie sądownictwa, a tymczasem prezydent po cichu podpisał ustawę, o którą walczono od wielu lat – legalna lecznicza marihuana.

Zezwolenie na stosowanie medycznej marihuany kryje się pod taką nazwą - „zmiana ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych”. 20 lipca ustawę podpisał prezydent Andrzej Duda i wejdzie ona w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia, czyli 20 października br.

Co się zmieni? Ziele konopi innych niż włókniste oraz wyciągi, nalewki farmaceutyczne, a także wszystkie inne wyciągi z konopi innych niż włókniste oraz żywica konopi innych niż włókniste, będą mogły, po wejściu ustawy w życie, stanowić surowiec farmaceutyczny, przeznaczony do sporządzania leków recepturowych. Wcześniej twórcy takich leków będą zobowiązani do uzyskania pozwolenia na dopuszczenie do obrotu medykamentu, wydawane przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Takie pozwolenie będzie obowiązywać przez 5 lat. Te leki nie będą co prawda refundacją, ale przyznano im kategorię dostępności, pozwalające na ich wydanie na bazie przepisu lekarza, czyli na receptę. W ustawie znalazło się zastrzeżenie, że takiej recepty nie będzie mógł wystawić lekarz weterynarii.

O leczniczej marihuanie głośno stało się po zapewnieniach ówczesnego posła Kukiz'15 Piotra Liroya-Marca (obecnie poseł niezależny), że zrobi wszystko, by została ona w Polsce zalegalizowana. Sporym echem odbił się też apel nieżyjącego byłego rzecznika SLD Tomasza Kality, który chorując na glejaka, korzystał właśnie z medycznej marihuany.

Całość Liroy skomentował tak:


"Ogłaszam, że 20 października 2017 roku marihuana medyczna staje się legalna i dostępna dla pacjentów w Polsce! Dziękuję wszystkim Konopnym Wojownikom za wspólną walkę przez te kilkanaście lat! Amerykanie mają swoje 420, my mamy 720"

#TAGI

#Liroy

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:
Email:
Wiadomość:

Przeczytaj więcej artykułów